Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

MKZ březen

Návštěvnost stoupá, MKZ hodnotí březnové akce

Březen, za kamna vlezem. Touto pranostikou se rozhodně neřídili návštěvníci Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. Bohatou návštěvností se v tomto měsíci může pyšnit hned několik akcí.

9. března vystoupil v Kulturním a konferenčním centru Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy. Večer byl nabitý známými písničkami a výbornou atmosférou. Během dvouhodinového koncertu zaznělo sedmadvacet písní, mezi kterými nechybělo Zakázané uvolnění nebo Voda živá.

Jedinečné hlasy, jedinečná show, koncert, který si nenechalo ujít téměř 600 návštěvníků. To bylo vystoupení vokálního kvarteta 4TET (na snímku), které opět nezklamalo a pobavilo. Již 19 let udivuje 4TET diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech opět předvedli originální podívanou.

Poslední březnovou sobotu se na obou sálech Kulturního a konferenčního centra a Hradu Litoměřice tančilo. Konal se 30. ročník Plesu jara a přátel vína. Na velkém sále k tanci a poslechu hrál a bavil Timbre music, vystoupila taneční skupina Funky Dangers a vzácným hostem večera byla Monika Absolonová. Hradní sál bavil celý večer Rosťa Pechoušek Band. Večerem provázel Milan Král a Pavel Šork. „Po dlouhé odmlce v plesové sezoně jsme nadšeni, že si návštěvníci Ples jara a přátel vína mohli užít naplno. A bylo to znát. Letošní ples prošel řadou příjemných změn, dokonce si troufám říct, že byl opravdu jiný. Všem, kteří dorazili a bavili se, děkujeme. Věříme, že jsme potěšili nejen pestrým programem, ale i květinovou výzdobou a světelným nábytkem,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích.

Do Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích se v březnu vrátil tradiční Loutkový festival. Jeho již 18. ročník byl během šesti dnů naplněn krásnými pohádkami a přilákal 800 dětských diváků. Festival zahájilo v pátek 4. března divadlo Kvelb průvodem. Ten procházel centrem Litoměřic v čele s desetimetrovým drakem. Pohádky představil oblíbený tým Divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila, Dřevěné divadlo Honzy Hrubce nebo Divadlo Kejkle. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo ve středu 9. března představení rodiny Marčíků.

Dlouho očekávané a několikrát překládané bylo představení Africká královna. Divadelní adaptaci snímku mohlo vidět naplněné divadlo v sobotu 18. března. Ve hře v podání Divadla Palace se představili herci Linda Rybová a Hynek Čermák.

V březnu zařadilo Kino Máj do programu celkem 72 projekcí. Díky jarním prázdninám se v nabídce objevilo nejvíce dětských představení, které navštívilo 1405 diváků. Mezi nejúspěšnější film tohoto měsíce se řadí Batman s návštěvností 637 diváků. A jaké jsou plány Kina Máj na duben? Teplé počasí větší části měsíce napovídá, že bude již brzo nutné otevřít i terasu kinokavárny.

Začátek března se ovšem kulturou nenesl jen v pozitivním duchu. Svět se otřásal v základech a řada organizací reagovala na konflikt na Ukrajině. Městská kulturní zařízení v Litoměřicích také pomáhala. Spojila síly se Základní školou Boženy Němcové a připravila společně koncert s podtitulem Děti dětem, který se konal 9. března v Jiráskových sadech.

„Samozřejmě vnímáme i situaci týkající se Ukrajiny a doufáme, že hodně rychle pomine. Rozhodli jsme proto se ZŠ Boženy Němcové uspořádat tento benefiční koncert, při kterém se vybralo neskutečných 46 048 korun. Částka byla věnována na podporu dětí z Ukrajiny,“ sdělila Michaela Mokrá. Na koncertě vystoupily sbory Dráčci, Kocouři, Sedmikrásky, Barvičky, Modrásci, Čmeláci, Pampelišky, Páni kluci a Puellae cantantes.

Městská kulturní zařízení zvou i v dubnu na řadu zajímavých událostí a nabádají tak návštěvníky, aby ani v dubnu za kamny nezůstávali. Nejvýznamnější akcí je Tržnice Zahrady Čech. „Pevně věřím, že se nám naši návštěvníci vrátí a jejich počet bude podobný jako před covidem. Udělali jsme maximum pro to, abychom je nezklamali, spíše naopak. Podařilo se nám na výstavu získat řadu novinek a zajímavostí,“ dodala Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích.

Autor: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice
Foto: Archiv MKZ


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu