Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Návrh na zrušení tržnice nezískal mezi lidmi podporu

trmpTržnice nacházející se v historickém jádru města by měla být zachována. Ovšem je třeba ji revitalizovat v souladu s městskou památkovou rezervací, snížit počet stánků ve prospěch zeleně a dalších funkcí a dovybavit ji nejen novým sociálním zařízením. Tak lze stručně charakterizovat výsledek diskuse s veřejností, kterou vedení města uspořádalo 4. listopadu v hradu před plánovanou aktualizací projektu revitalizace tržnice. Zúčastnilo se zhruba sedm desítek lidí.

„Vyslechli jsme řadu zajímavých námětů – od instalace pítka s výlevkou na omývání ovoce a zeleniny, až po stojany na kola. Do projektu budou zapracovány. Potěšilo mě, jak se lidé do diskuse aktivně a smysluplně zapojili,“ zhodnotil akci starosta Ladislav Chlupáč. Naopak podporu nezískal návrh jednoho z obyvatel města na úplné zrušení tržnice. Stejně tak městský architekt Jan Mužík odmítl její úplné zastřešení. „Chápu, že by to obzvláště v zimě mohlo být příjemné, ale s ohledem na historické jádro město jsem zásadně proti takovému kroku,“ konstatoval architekt. Naopak lze podle něj navrhnout stánky tak, aby měly kryté zboží a částečně chránily před nepřízní počasí i nakupující zákazníky.

Projekt revitalizace tržnice má město k dispozici od roku 2010, kdy ji využívalo 17 prodejců. Na realizaci se však nenašly finance, což by se mohlo změnit již v příštím roce. Potřeby stánkařů, jejichž počet o pět poklesl, i obyvatel města se však od té doby změnily. Vedení města proto přistoupilo k aktualizaci projektu, a to po jeho projednání s veřejností.

V tuto chvíli je zřejmé, že dojde ke snížení počtu stánků, sjednocení jejich vzhledu, rozšíření zeleně, instalaci laviček a drobných herních prvků pro děti, vybudování nového sociálního zařízení, rozvodů a pokládce nového povrchu. Vše maximálně citlivě s ohledem na unikátnost místa. Jižní stranou totiž prochází středověká hradba patřící k opevnění vzniklému za vlády krále Karla IV. a severní úsek je vymezen parkánovou hradbou z přelomu 15. a 16. století.

 

Foto 1: Diskusi s veřejností uvedli starosta města Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková a městský architekt Jan Mužík.

Foto 2 a 3: Lidé zapisovali své připomínky a náměty u jednotlivých diskusních stolů.

trvp1

trvp2


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu