Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Natoč, nakresli nebo namaluj a vyhraj!

ltm dostupne vsemmpJste tvořiví? Máte nápad, jak zlepšit dopravu v Litoměřicích? Přeneste své myšlenky na papír nebo do videa. Můžete vyhrát zajímavé ceny a zároveň přispět svým pohledem do diskuze k tvorbě vize mobility pro naše město. Žáci základních a středních škol mají možnost zúčastnit se 13. března vyhlašované soutěže na téma „Litoměřice 2050: Moje představa o dopravě“.

 

„Je pro nás důležité zjistit, jak nejmladší generace nahlíží na udržitelnou dopravu v budoucnosti,“ sdělila Alice Králiková, manažer mobility Městského úřadu Litoměřice.

Doprava představuje nenahraditelnou součást života obyvatel města. Velkou nevýhodou je však její negativní dopad na zdraví a životní prostředí. Město v rámci projektu e-FEKTA zpracovává Plán udržitelné městské mobility (PUMM), ve kterém hledá cestu, jak rozvíjet dopravu pro všechny s ohledem na životní prostředí.

O co se vlastně soutěží? Vítěz získá cenu, která je sice dle vlastního výběru v hodnotě 3000 korun, ovšem souvisí s tématem dopravy. Účastnit se mohou jednotlivci či skupiny. Téma mohou zpracovat v jakékoli výtvarné podobě, ať metodou kresby, malby, grafiky nebo 3D modelu, tak i formou videoklipu. Výtvarné práce či videoklip je nutno odevzdat do 29. června. Vyhlášení soutěže proběhne v listopadu na akci „Vizionářské fórum pro PUMM“.

Bližší informace naleznete na facebookových stránkách nebo kontaktujte Alici Králikovou, email alice.kralikova@litomerice.cz případně na čísle 605 224 114.

Soutěž se koná za podpory Zdravého města Litoměřice a v rámci kampaně „Litoměřice dostupné všem“. PUMM je zpracováván na základě výsledků z měření dopravy, šetření dopravního chování zdejších obyvatel, názorů veřejnosti, analýz a expertních posudků a po zvážení doporučení odborníků.

 Přílohy:

 Plakát k soutěži (.pdf)

eusn czmale

 

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu