Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zápisy ZŠ

Naplněnost základních škol je po zápisech optimální

Celkem 360 dětí přivedli rodiče k zápisům do sedmi litoměřických základních škol. V pěti institucích otevřou dvě první třídy, v ZŠ Ladova tři a v soukromé ZŠ Lingua Universal jednu.

Někteří rodiče využili možnost zapsat své dítě do více škol a pak si vybrat, kam ho nakonec pošlou absolvovat školní docházku. „Bylo to celkem 33 případů duplicity, kdy rodiče zapsali dítě dvakrát i třikrát. Celkem máme 393 zápisů,“ vysvětlila Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

V návrhu je v této chvíli 41 odkladů nástupu do první třídy, definitivní počet bude znám do 31. května. Oproti minulým letům přišlo k zápisu dětí sice méně (v minulých letech bývalo i přes 400), naplněnost škol je však podle Andrey Křížové optimální.

Děti přišly do škol k zápisům po dvou letech. Kvůli koronaviru a vládním opatřením totiž vloni probíhaly „na dálku“. „Přímý kontakt s dětmi je však k nezaplacení. Učitelé mnohem lépe posoudí způsobilost nového školáka k nástupu do první třídy,“ sdělila Blanka Ježková, ředitelka ZŠ Havlíčkova. Několik dětí z tohoto důvodu muselo během prvních měsíců probíhajícího školního roku přejít do přípravných tříd. „Ano, to mohu potvrdit. V prvním pololetí jsme dvě děti přeřadili. Nyní jsme však moc rádi, že budoucí prvňáčci mohli znovu přijít k zápisu přímo do školy,“ dodala Blanka Ježková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu