Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Náměstím znělo masopustní veselí

masopustmpStřed Mírového náměstí v sobotu 8. února zaplnily stánky s nejrůznějšími dobrotami, které tradičně patří k staročeskému masopustu. Slavnost byla zahájena už dopoledne v Divadle K. H. Máchy, kde se nejmenší návštěvníci bavili při pohádkách. Po skončení se někteří zapojili do tvořivé dílničky a za přispění rodičů si vytvořili masopustní masku. Dospělí při čekání ochutnali v prostoru za divadlem masopustní lahůdky, které jim nabídl Restaurant Capra.

 

Mezi stánky se vyjímal jeden, v kterém řezníci představovali celý proces klasické zabíjačky. „Přijeli jsme až z Frýdku – Místku, abychom ukázali, co obnáší naše řemeslo a nedali zapomenout vesnické tradici. Začali jsme ukázkou bourání masa z půlek pašíka, představení jednotlivých kusů masa a připomenuli, k čemu se hodí. Vybrané suroviny jsme poté nechali tepelně upravit pro přípravu jaternic a tlačenky. Pro ty, co nemohli čekat na jejich uvaření, jsme přivezli hotové výrobky z domova. Po všem se jakoby zaprášilo, a to je dobře,“ prozradil mistr řezník René.

Hosté ze severní Moravy nelenili a zapojili se s harmonikou a flašinetem do masopustního průvodu, který odstartoval odpolední část programu. Hlavně děti s rodiči obklopili malou divadelní scénu, jehož herci je pěkně pobavili. „Byla to příjemná sobota, hodně jsme se s vnoučaty zasmáli. Je jen škoda, že masek bylo v průvodu poskromnu,“  uvedl jeden z návštěvníků pan Karel.

Text a foto Václav Sedlák


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu