Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pivovar opravy

Náklady na opravy v bývalém pivovaru narostly

Revitalizace budovy B bývalého pivovaru v centru Litoměřic je v plném proudu. Minulý týden si současný stav přišlo v rámci kontrolního dne prohlédnout kompletní vedení města.

„Předpokládaná cena stavby bude 125 milionů korun. Podařilo se sice původně vysoutěžit nižší částku, nicméně kvůli vícepracím jsme momentálně na hodnotě, kterou jsme původně předpokládali. Doufáme však, že náklady již nebudou tolik stoupat,“ věří místostarosta města Jiří Adámek. „Výše dotace od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR činí 60 milionů korun. Tato částka se samozřejmě měnit nebude,“ doplnila Dana Svobodová, vedoucí oddělení veřejných zakázek a projektů odboru územního rozvoje městského úřadu s tím, že v současné chvíli je již proinvestováno přes 11 milionů korun.

Opravy v pivovaru musejí dle smluvních podmínek skončit nejpozději v říjnu příštího roku. Stavba měla dle odhadů původně proběhnout i rychleji. „Předpokládali jsme, že skončíme o čtyři až šest měsíců dříve. Bohužel oproti původnímu projektu musíme řešit rozsáhlé změny, neboť došlo ke spoustě nepředpokládaných skrytých nálezů. U některých konstrukcí jsme předpokládali, že budou v lepším stavu, než jsou. To se ale u takovýchto staveb stává,“ vysvětlil Lukáš Kozák, technický ředitel zhotovitele - firmy ISTAR spol. s r.o. Ústí nad Labem.

V hlavní budově bylo nutné vybourat všechny konstrukce (včetně většiny původních stropů), které nahradily ocelové. Díky tomu dojde ve finále k jinému rozložení pater. Dobrou zprávou je, že nová střecha, kterou objekt dostal v roce 2016, je v dobrém stavu a čekají ji pouze dílčí zásahy týkající se napojení konstrukcí. Práce probíhají také v 16 metrů hlubokých sklepeních se zaměřením na zajištění statiky. „Dolů musíme dostat všechny potřebné technologie a postavit výtahové šachty až do půdních prostor. Celkově se jedná o sedm pater,“ doplnil Lukáš Kozák.

Objekt bude v budoucnu sloužit k výrobě regionálních produktů. Výběrové řízení vyhrála firma Pršutérie Chovaneček, s.r.o., která se na místo přestěhuje z Novobranské ulice. „Každé patro bude určené k jiné činnosti. Když to vezmu odspoda nahoru, bude tu bourárna, lednice, patro určené k tepelnému opracování, sušárna, jídelna a kanceláře,“ přiblížil následné využití budovy bývalého pivovaru Vlastimil Chovaneček, majitel firmy, která zde bude mít kolem třiceti zaměstnanců.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu