Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aplikace MPLA

Nainstalujete si aplikaci MPLA, usnadní vám platbu parkovného

Od 1. července končí v Litoměřicích možnosti platit parkovné SMSkou a aplikací Sejf. Ty nahrazuje aplikace MPLA. Důvodem jsou finance. „Operátoři si za platbu smskami strhávají velké peníze. Tomu aplikací MPLA předejdeme. Navíc je přehledná a poskytuje řadu pro řidiče užitečných služeb,“ vysvětluje Lukas Wünsch, místostarosta Litoměřic.

Parkovné v centru města můžete i nadále hradit u nových parkovacích automatů hotově nebo kartou. V současné chvíli jich je třináct, nově například u tržnice, archivu nebo v ulicích Zítkova či Jezuitská. Nechcete-li se však zdržovat platbami u automatů, nabízí se aplikace MPLA. „Doporučuji si jí z pohodlí domova nainstalovat do telefonu a máte po starostech. Zaplatit parkovné pak můžete nejen sobě, ale třeba i rodinným příslušníkům na dálku. V aplikaci je totiž možné nastavit registrační značku automobilu, za nějž platíte,“ navrhuje Lukas Wünsch.

Aplikací MPLA můžete v současné době platit v dalších třiceti městech, například v Ústí nad Labem, Praze, Liberci nebo Harrachově. Je rychlá, interaktivní, nemusíte zjišťovat kde jste, MPLA si vás najde. Ukáže vám parkovací zóny a kliknutím si otevřete možnosti a ceny parkování. „Zjistíte například, že o několik metrů dál je jiná, levnější parkovací zóna, popojedete dál, a tím i ušetříte,“ vyzdvihuje další přednosti aplikace Lukas Wünsch, který o jejím využití jedná s okolními městy.

Uvedení aplikace do chodu je velmi jednoduché. Po stažení do chytrého telefonu zaregistrujete přes zabezpečenou platební bránu svou platební kartu, z níž budete parkovné hradit, a uložíte si svou registrační značku (nebo i další). Při hrazení parkovného vždy pouze zapnete aplikaci, na mapě kliknete na místo, kde budete parkovat, zvolíte délku parkování, vyberete registrační značku automobilu a zaplatíte. „Velkou výhodou také je, že pět minut před vypršením parkovací doby vám od aplikace přijde upozornění. Můžete ji tak odkudkoliv prodloužit,“ podotýká Lukas Wünsch.

Výsledkem nového systému parkování platného od začátku roku je snížení počtu vozidel, které v centru města stály delší dobu. Maximálně hodinu zde parkovalo 50 tisíc řidičů, delší parkovné hradila jen zhruba desetina z nich.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu