Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nadace věnovala dětskému oddělení další monitory dechu

nemocnice monitory mpSponzorský dar v podobě 5 monitorů BabySense II, které slouží ke kontrole dýchání a pohybu malých dětí přímo v postýlce, převzali v úterý 3. listopadu z rukou ředitelky nadace Křižovatka Sabiny Sklenářové a hlavní koordinátorky nadace Veroniky Manouškové zástupci Městské nemocnice v Litoměřicích. Tyto monitory nemocnice získala díky sponzorskému daru společnosti RWE Česká republika a.s.

Předání monitorů se zúčastnili za dětské oddělení litoměřické nemocnice primář Vladimír Bárta, staniční sestra stanice velkých dětí Marcela Vydrová a za vedení nemocnice předseda správní rady Radek Lončák.

„Velmi si naší dlouhodobé spolupráce s nadací Křižovatka vážíme. Monitory jsou pro nás velkým pomocníkem, a to především v péči o nezralé či jinak ohrožené novorozence. Maminky si monitory moc chválí a mnohé z nich jsou díky nim při péči o novorozené dítě klidnější, což je také nezanedbatelný přínos,“ vyjádřil svou spokojenost nad spoluprácí s nadací primář Bárta a s úsměvem dodal, že i přes všechny vymoženosti techniky je přesto nejlepším monitorem děťátka jeho maminka.

„Nás spolupráce s nemocnicemi také velmi těší. Za 20 let naší existence jsme rozdali již přes 5 tisíc monitorů a skutečnost, že pomáháme chránit nové lidské životy, nám ukazuje, že naše práce není zbytečná,“ reagovala ředitelka nadace Sabina Sklenářová.
Činnost Nadace Křižovatka by nebyla možná bez pomoci oslovovaných sponzorů. „Velmi si vážíme všech darů. Vaše podpora je významná a my za ni velmi děkujeme a také doufáme, že bude vaše nadace při získávání prostředků i nadále tak úspěšná a že nám zachováte svou přízeň,“ uzavřel setkání předseda správní rady nemocnice Radek Lončák.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS (syndrom náhlého úmrtí novorozenců a kojenců). Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense II, které jsou registrované u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošly několikaletými klinickými testy. Během 20 let své existence nadace pomohla vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic více jak 5700 monitory dechu v celkové hodnotě přes 25 milionů Kč.

(Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality) 


Text pod foto:

Předání pěti monitorů dechu se zúčastnili (zleva)Sabina Sklenářová (ředitelka nadace Křižovatka), Vladimír Bárta (primář dětského oddělení), Veronika Manoušková (hlavní koordinátorka nadace Křižovatka), Radek Lončák (předseda Správní rady) a Marcela Vydrová (staniční sestra stanice velkých dětí).


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu