Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na výstavišti začíná veletrh technického vzdělávání TECHDAYS

technodaysmpOkresní hospodářská komora v Litoměřicích spolu s městem a Hospodářskou a sociální radou Litoměřicka pořádá ve dnech 4. až 6. října druhý ročník akce zaměřené na podporu technického vzdělávání TECHDAYS. Veletrh, začínající ve středu 4. října v 9 hodin, proběhne v úzké spolupráci se společností Zahrada Čech v areálu výstaviště.


Hlavní částí programu jsou řízené prezentace středních škol a firem a například i semináře ke kariérnímu poradenství.

Cílem je seznámit žáky 8. a 9. tříd základních škol a středních škol, rodiče i širokou veřejnost s nabídkou technických oborů a řemesel, a motivovat je tak pro další uplatnění na trhu práce. Přiblížit jim provázanost nabízených studijních či učebních oborů s konkrétní poptávkou regionálních firem. Ukázat veřejnosti, že technické povolání je moderní povolání s budoucností a v neposlední řadě nastartovat spolupráci firem se středními a vysokými školami, a rozšířit tak možnosti brigád a stáží studentů.

Předchozí ročník TECHNODAYS navštívilo 45 skupin ze základních škol s 1 023 žáky, 12 zaměstnavatelů a devět středních škol s technickým zaměřením. Technický klub mládeže Litoměřice připravil pro zájemce přehlídku svých aktivit. V rámci „Vzdělávacího fóra 2016 - praxe do firem“ byla navázána důležitá spolupráce s dalšími partnery podporujícími technické vzdělávání a spolupráci zaměstnavatelů. Na vzdělávacím fóru si zaměstnavatelé a ředitelé škol vyměnili zkušenosti z praxe a se zástupci ministerstev diskutovali o změnách zákonů a nových trendech.

Na akci budou i letos přítomni odborníci z Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání. Stánek Úřadu práce nabídne informace o volných pracovních místech a průměrných platech v řemeslných oborech. Akce je pořádána za podpory projektu MAP ORP LITOMĚŘICE. 

(TZ připravil Václav Sedlák)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu