Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na výstavišti začal veletrh technického vzdělávání TECHDAYS

tempŘemeslo má zlaté dno a techniky se není třeba bát. To se snaží dětem končícím základní školu ukázat veletrh Techdays, který právě dnes začal na litoměřickém výstavišti. Devět středních škol a učilišť technického směru a zhruba stejný počet firem se snaží u žáků 8. a 9. tříd vzbudit zájem o techniku. Avizována je účast zhruba tisícovky mladých.

 

Techdays je totiž ojedinělá přehlídka škol z Litoměřicka nabízejících technické obory a regionálních firem, které pociťují nedostatek kvalifikovaných, technicky vzdělaných lidí. Prezentuje se zde i Technický klub mládeže při Domu dětí a mládeže Rozmarýn, který nabízí zájmovou činnost hned v několika sekcích. Nechybí ani praktické ukázky učebních oborů či středoškolské odborné činnosti.

„Studuji s využitím stipendijního programu Lovochemie, kam chodím na praxi, vysokou školu chemickou. Po dokončení bych zde rád zůstal pracovat,“ vyprávěl Lukáš Holub u stánku Lovochemie žákům 9. tříd, kteří budou za několik měsíců stát před rozhodnutím, kam dál. Právě veletrh Techdays jim chce pomoci usnadnit rozhodování. „Už dávno totiž neplatí, že řemeslníci jsou lidé se špinavými rukami. V současné době i oni pracují se sofistikovanou technikou,“ konstatoval radní Ústeckého kraje Miroslav Andrt, který veletrh společně se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem a předsedou Okresní hospodářské komory Litoměřice Zbyňkem Pěnkou zahajoval.

Na téměř stoprocentní šanci uplatnit se na trhu práce s technickým vzděláním pak upozorňují žáky a studenty i pracovníci Úřadu práce, kteří je na veletrhu vybavují radami, znalostmi a řadou propagačních materiálů.

Brány výstaviště jsou návštěvníkům otevřeny ve čtvrtek i v pátek od 8 do 15 hodin.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu