Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ockovani_senior

Na výstavišti dnes byli očkovaní první senioři

V Litoměřicích na Zahradě Čech dnes byli naočkovaní první senioři starší 80 let proti covid-19. Očkovací centrum, provizorně vybudované v pavilonu G, tak oficiálně zahájilo činnost. Kolik lidí denně vakcínu dostane, závisí na dostupnosti očkovacích látek.


Do očkovacího centra v průběhu dnešního dne dopravilo město Litoměřice zhruba tři desítky seniorů. „Jde o lidi, kterým naši sociální pracovníci městského úřadu pomáhali hned v první fázi s elektronickou registrací na očkování. Nyní jsme je oslovili a zajistili nejen jejich odvoz na výstaviště, ale zase je přivezli domů,“ informoval místostarosta Karel Krejza. Senioři, z nichž mnozí jsou hůře pohybliví, službu města obzvláště v těchto dnech, kdy je nasněženo, uvítali. „Jsme za to moc rádi. Covid jsme ještě neprodělali a věříme, že se nám díky očkování vyhne,“ uvedl 89letý Vlastimil Svoboda, který dnes patřil společně s o rok mladší manželkou Jaroslavou mezi první naočkované seniory.

„Díky perfektní spolupráci s městem a společností Zahrada Čech, která nám poskytla zázemí, vše velmi dobře funguje. Seniora město doveze na očkovací místo, kde mu nejprve pomůžeme vyplnit formulář, jehož součástí je písemný souhlas s očkováním. Následně odchází do další místnosti, kde s ním lékař probere jeho zdravotní stav. V případě, že tomu nic nebrání, je očkován. Poté třicet minut kontrolujeme, zda nedojde k neočekávané reakci,“ popsala proces koordinátorka očkovacího centra Hana Kuchařová, která je vrchní sestrou onkologického oddělení Masarykovy nemocnice. Následně je senior, vybavený kartičkou s informací o provedeném očkování a druhu použité vakcíny, odvezen domů. Jeho údaje jsou zaneseny do programu. Až na něj přijde řada, bude prostřednictvím registračního systému vyzván k aplikaci druhé vakcíny.

Zatímco jeden tým v čele s lékařem očkuje na výstavišti, druhý tým jezdí do domů s pečovatelskou službou a domovů pro seniory. Jsou však provozovatelé zařízeních sociálního typu, kteří si zajistili  vlastního lékaře (například Farní charita Litoměřice), a požadují pouze vakcíny. Jejich množství a druh se přitom každým dnem mění. Záleží na dostupnosti. Přerozdělení má na starosti kraj. Například Farní charita Litoměřice včera obdržela 320 dávek od firmy Moderna, které dostávali i senioři na výstavišti. Do roudnického domova pro seniory v Sámově ulici zase bylo dovezeno 160 vakcín Astra Zeneca.

Pracovníci litoměřického očkovacího centra upozorňují seniory, aby nevolali, ani zbytečně na výstaviště nechodili. Ti, co jsou registrovaní, budou k účasti na očkování vyzváni. Nejprve prostřednictvím sociálních pracovníků městského úřadu, poté prostřednictvím registračního systému.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu