Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Univerzita třetího věku

Na věku nezáleží. Studovat můžete i v téměř 90 letech

Česká i studentská hymna rozezněly v pátek odpoledne obřadní síň Městského úřadu v Litoměřicích. Slova obdivu a uznání si zde vyslechla od místostarostů Aleny Rožcové a Jiřího Adámka a od ředitele školy Ekonom Miroslava Pokorného téměř třicítka studentů virtuální Univerzity třetího věku.

Studium pro seniory bývá významným životním milníkem, což přiznala i 87letá Jarmila Pichňová, nejstarší účastnice kursu. „Před třemi lety jsem prožila obrovskou bolest. Zemřela mi dcera. Byla jsem zoufalá, tak mě synové přihlásili na univerzitu, abych přišla na jiné myšlenky. A povedlo se. Studium a nové lidi, které jsem poznala, mi vneslo nový náboj do života,“ neskrývala nadšení elegantní dáma, jíž skutečný věk nikdo nehádá. Každý studijní den byl podle jejího hodnocení zajímavý, což potvrdily i Litoměřičanka Jarmila Šterclová a Olga Vlčková z Lovosic. „Už se těšíme na další semestr,“ shodly se obě.

Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM poskytla v zimním semestru studentům dva kurzy: „Arménie blízká i vzdálená“ a „Barokní architektura v Čechách“. Tím ale vzdělávání tohoto typu  nekončí. „Již 31. ledna začínají v rámci letního semestru kurzy „Buddhistické umění Indie“ a „Klenoty barokního sochařství v českých zemích“. Hlásit se lze do 26. února,“ informovala tutorka univerzity Marta Hudcová.  Výuka probíhá prezenčně v budově Obchodní akademie EKONOM. Studovat je ale možno i online z pohodlí a bezpečí domova (kontakt: m.hudcova@skolaekonom.cz).

Ekonom nabízí vzdělávání seniorů od roku 2011. „Do současné doby úspěšně dokončilo studium již více než 1200 absolventů,“ dodal ředitel školy Miroslav Pokorný, který poděkoval vedení města, že finančně celoživotní vzdělávání seniorů podporuje. „Je to záslužná práce, kterou hodláme podporovat i nadále,“ slíbila místostarostka Rožcová.

„Kromě Ekonomu finančně podporuje město Litoměřice i vzdělávání seniorů poskytované základní uměleckou školou,“ dodala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková.

Autor: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu