Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

mlžný stožár

Na Valech osvěžuje občany nový mlžný stožár

Nový mlžný stožár instalovala v úterý v ulici Na Valech na hodiny poblíž Tržnice Felixe Holzmanna firma Hennlich. Pro občany procházející kolem nabídne příjemné osvěžení v teplých dnech a zároveň v tomto místě sníží prašnost.

„Zařízení fungující na principu vysokotlakého rozprašování vody vytváří jemnou vodní mlhovinu, která se postupně odpařuje. Mlhovina obsahuje spektrum vodních kapiček o velikosti 20 až 50 mikrometrů, díky tomu se voda rozptýlí ve vzduchu dřív, než dopadne na zem,“ sdělil Martin Jonáš, tiskový mluvčí firmy Hennlich.

Zařízení obsahuje tři ramena, na každém z nich je pět speciálních vysokotlakých trysek. Systém je napojený na vodovodní řad, za kterým je instalována vysokotlaká jednotka. Ta vytváří tlak až 60 barů, což umožňuje následné rozprášení vody. Zařízení spotřebuje jeden litr vody za minutu. „Důležitou součástí zařízení je možnost ovládat ho pomocí mobilní aplikace. Město si tak může samo regulovat, kdy je zařízení v provozu a kdy je naopak vypnuté,“ doplnil Jonáš.

Nyní bude systém fungovat 14 dní ve zkušebním provozu. Následně město podle ohlasu rozhodne, zda bude instalovat zařízení i na další místa. „Hned v první den provozu jsme zaznamenali velmi pozitivní reakce, což nás velmi těší. Není však jednoduché rychle instalovat další stožáry. Celý proces umístění je složitý,“ sdělil Pavel Gryndler, vedoucí Odboru životního prostředí na Městském úřadu v Litoměřicích.

„V místě musí být přístup k vodě, elektrice, musí tam být prostor pro čerpadlo apod. Podmínkou hygieniků je také čistá pitná voda, která prochází speciálním procesem dezinfekce a úpravy,“ vysvětlil Gryndler.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu