Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Města čtou

Na tržnici vyrostla čítárna pod širým nebem. Nabídne i koncerty a autorská čtení

V čítárnu pod širým nebem s knihami, sedacími vaky a lehátky se proměnila část litoměřické Tržnice Felixe Holzmanna. Ve čtvrtek dopoledne tu začal devátý ročník projektu Města čtou. Na co těšit se mají nejen všichni čtenáři, ale také příznivci hudby a kreativního tvoření.

To si zájemci mohli vyzkoušet hned na úvod při workshopu s výtvarnicí Helenou Hoškovou, která představila grafickou techniku linoryt.

Další doprovodný program, který si v rámci projektu litoměřická Knihovna Karla Hynka Máchy připravila, nabídne ještě dnes odpoledne autorské čtení Nicole Studené, kdy autorka představí svou prvotinu nazvanou Nebuď slepý.ce. Kniha vypráví veselé příběhy o všem, co vás potká, pokud jste nikdy v životě neviděli slepici a najednou jich doma máte pět.

Akce bude na tržnici pokračovat v následujících třech dnech až do neděle. V pátek dopoledne si návštěvníci mohou vyzkoušet techniku drátkování s Irenou Hejhalovou. Odpoledne přijde na řadu potisk látkových tašek a autorské čtení.

„Spisovatelka a publicistka Lucie Šilhová přečte několik ukázek ze své nové knihy Hřích mám pořád v záloze. Tu správnou atmosféru doladí druhá z nich - zpěvačka, herečka a performerka Lucie Palonciová španělskými písněmi a populárními cover verzemi písniček z 80. let,“ doplnila ředitelka KHM Martina Vondráková.

V sobotu tam ve spolupráci s Loreta kafe proběhne Recykl den, jehož součástí bude mimo jiné swap oblečení a pokojovek, bazárek výtvarných potřeb či prodej sukulentů z Českého středohoří.

Uskuteční se také beseda a autorské čtení s Petrem Fejkem, bývalým dlouholetým ředitelem pražské zoo, a den zakončí koncertem ústecký písničkář Petr Lüftner.

Neděle začne jógou pro děti, odpoledne nabídne pohádku Fridolín se hledá od Divadla Pohadla a odpoledne se návštěvníci mohou těšit na swing, jazz, pop, oldies a v podání vokální skupiny 4TETy.

Kompletní program naleznete na webových stránkách knihovny ZDE


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu