Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na stavbě kanalizace v Želeticích město ušetří

kanalizacempNěkolik milionů korun ušetřilo město Litoměřice, když se mu podařilo skloubit dlouho plánovanou výstavbu kanalizace v Želeticích s rekonstrukcí odvodnění dešťových vod na silnici I/15 navazující na Tyršův most. „Stalo se tak díky vstřícnosti zástupců Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je jak v případě rekonstrukce mostu, tak odvodnění komunikace investorem,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková, která o skloubení staveb intenzivně jednala. Výsledkem dohody byla úprava projektu tak, aby výkopy obou akcí šly ve stejných stavebních rýhách. O náklady na výkopy se obě strany podělily, nový povrch komunikace uhradí ŘSD, které se postaralo i o společné výběrové řízení na zhotovitele stavby.

„Což ji zlevnilo o zhruba 40%, takže město ve výsledku uhradí pouze 7 milionů korun,“ upřesnila vedoucí odboru. V této částce je zahrnuto i dlouho plánované vyznačení cyklotrasy vedoucí z Terezínské kotliny, přes most, do Vavřinecké ulice. Zde již byl vybudován ostrůvek chránící cyklisty při odbočování vlevo.

Splašková kanalizace Želeticím dosud chyběla. Její stavbu město plánovalo několik let, ale vzhledem k nízkému počtu obyvatel zde žijících nedosáhlo na dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Trasa nové kanalizace vede od rozvodny elektřiny u příjezdu do Litoměřic ve směru od Terezína Želetickou ulicí až k mostu. Vede v tělese vozovky, což dopravu omezuje, nicméně silnice zůstává průjezdná.

Výstavba kanalizace v Želeticích začala v srpnu a dokončena má být na jaře příštího roku. Poté bude vozovka od Tyršova mostu až po odbočku na Terezínskou kotlinu zfrézována a položen zde nový asfaltový povrch.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu