Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na školách je živo, rekonstrukce jsou v plném proudu

rekonstrukceskolmpV plném proudu je v těchto dnech rekonstrukce některých školních budov a zařízení v Litoměřicích. Město tak opět využívá období letních prázdnin, kdy jsou školy pro děti  uzavřené.  Na opravy vyčlenilo z rozpočtu  9,7 milionu korun.

 

Největšími změnami letos prochází Základní škola Na Valech. V odloučené budově pro první třídy dochází ke kompletní výměně oken za plastová, na hlavní budově jsou stávající dřevěná okna repasována. Objekt pochází ze začátku minulého století a nachází se na rozhraní městské památkové rezervace a ochranného pásma, proto není možná úplná výměna oken za nová. "Pokládáme  nové povrchy v učebnách, měníme tabule, lavice, zcela rekonstruována bude počítačová učebna. Ve venkovních prostorách je nová prolézačka pro děti ze školní družiny," vyjmenoval další probíhající změny ředitel školy Petr Klupák.

Rekonstrukce se dočkala i Mateřská škola Sluníčko. Jde o jednu posledních panelákových školek, která dosud neměla zateplený plášť a střechu. Objekt tedy prochází kompletním zateplením. Obdobným způsobem bude v příštím roce opravena Mateřská škola Mládežnická. Novotou bude od nového školního roku zářit i vývařovna Centrální školní jídelny na ZŠ Havlíčkova. V provozu je již zhruba 40 let a nyní prochází kompletní rekonstrukcí. Denně zde zaměstnanci jídelny připravují obědy pro stovky strávníků. Kuchyň bude nyní splňovat nejnovější normy.

Další investicí města do školních budov je letos také kompletní výměna ležatých rozvodů vody na Mateřské škole Kytička. Jak uvedla vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová, čeká nyní tato změna postupně všechny školky. "Jde o práce, které nejsou vidět, ale jsou potřeba. Objekty pochází ze sedmdesátých a osmdesátých let a životnost rozvodů je již na hraně. V příštím roce přijdou na řadu s největší pravděpodobností mateřské školy v ulici Ladova," vysvětlila vedoucí Křížová.

Obavy o to, zda město stihne tolik úprav dokončit do konce prázdnin, jsou zbytečné. "V těchto školských objektech se vždy snažíme o minimální zásah do školního roku. Je možné, že ještě během září budou probíhat dokončovací práce na Mateřské škole Alšova, ale půjde o práce na venkovním plášti a zahradě. Do samotného provozu a otevírací doby tedy rekonstrukce nezasáhne," ubezpečila Andrea Křížová.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu