Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Setkání s občany

Na sídlišti Střed občany nejvíc trápí parkování a bývalá Severka

Nedostatek parkovacích míst, málo hracích prvků pro děti a hluk z diskotéky. To jsou tři hlavní věci, které nejvíc trápí obyvatele sídliště Střed.

Tento závěr přineslo setkání vedení města s občany, které se konalo ve čtvrtek 24. září u hřiště v ulici Werichova.

Za vedení města byli přítomni místostarostové Karel Krejza a Lukas Wünsch, radní Filip Hrbek, Radek Lončák, Petr Hošek a za pořádající Zdravé město Litoměřice a MA21 Irena Vodičková. Na 90minutové setkání postupně dorazily zhruba dvě desítky občanů.

Nejpalčivějším tématem byl nedostatek parkovacích míst, s kterým se potýkají i další sídliště ve městě. „Rádi bychom tuto problematiku řešili stavením malých parkovacích domů, ale v některých lokalitách pro ně bohužel není vhodné místo,“ uvedl radní Filip Hrbek. Přítomní občané ho následně ujistili, že by byli ochotni si za takové místo i platit, pokud by to znamenalo parkovat kousek od svého bydliště.

Různé názory měli obyvatelé sídliště Střed na loňské zrušení dětského hřiště. Většina ho kvitovala s tím, že konečně měli po letech klid. Jiní naopak chtěli určitou formou dětem místo ke hraní obnovit. Nevýhodou podle nich je, že se na tato místa stahuje omladina, která svým chováním občany ruší. „V této oblasti bohužel není možné se zavděčit všem,“ sdělil místostarosta Lukas Wünsch.

Velkým tématem byl i místní komplex bývalé Severky, kam by se měl brzy vrátit život. Toho se místní velmi obávají. Městu navrhli být aktivní v případném odkupu objektu. O to se však již město několikrát snažilo. „Není možné někomu nařídit, aby se vzdal svého majetku. Pan starosta měl s majiteli několik jednání, zatím však bez výsledku,“ podotkl místostarosta Wünsch.

Dále se na setkání probírala například absence policistů v lokalitě, hluk mezi 22. a 24. hodinou, konzumace alkoholu na veřejnosti, neestetičnost prostředí nebo jízda cyklistů v jednosměrných ulicích.

Setkání s občany bylo v tomto roce naplánováno ještě na sídlišti Družba a na Kocandě. Kvůli stále se měnícím koronavirovým opatřením se však uskuteční až příští rok.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu