Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na radnici dnes byla podepsána koaliční smlouva

koaliceWKoaliční smlouvu o spolupráci v následujícím čtyřletém volebním období uzavřeli dnes na radnici zastupitelé zvolení za ODS (7 mandátů) se třemi partnery, a to s ČSSD (2 mandáty), Severočechy Litoměřice (2), Sport a zdraví (2) a TOP 09 (1). Chyběl pouze zastupitel Petr Kubec (ODS), který je na služební cestě.

Občanským demokratům v čele s dosavadním starostou Ladislavem Chlupáčem se tak podařilo sestavit těsnou většinu v 27členném zastupitelstvu, jehož ustavující jednání, volba radních města, starosty a místostarostů proběhne pravděpodobně 4. listopadu v konferenčním sále hradu od 16 hodin. Stane se tak v případě, že nebude napaden výsledek voleb, čemuž zatím nic nenasvědčuje.

 

Konkrétní jména osob, která usednou v čele radnice, dnes nepadla. Starosta Chlupáč pouze oznámil, že starostu a prvního místostarostu nominuje ODS, druhého a třetího místostarostu navrhnou ČSSD a Sport a zdraví. Na dotaz novinářů odmítl specifikovat i to, zda všichni místostarostové budou uvolněni. V případě kontrolního výboru očekává, že i v následujících čtyřech letech připadne opozici.

Ladislav Chlupáč dnes přiznal, že situace byla nejsložitější za poslední tři volební období vzhledem ke shodnému počtu mandátů, které získaly ODS a hnutí ANO. „Věřím však, že i ostatním stranám půjde o další rozvoj města a nalezneme společnou řeč. Osobně doufám, že nikdo nepřijme roli destruktivní opozice," konstatoval starosta.

Koaliční partneři neskrývali radost z následující spolupráce, ale zároveň zdůraznili své priority vyplývající z jejich volebních programů. „Rádi bychom navázali na to dobré, co se zde podařilo. Destruktivně vedená předvolební kampaň některých kandidujících subjektů byla odstrašující," prohlásil kromě jiného Lukas Wünsch (Severočeši). Pokračovat ve spolupráci hodlá i Pavel Grund z ČSSD, protože jím reprezentovaná strana již měla přímý vliv na vedení radnice v posledních čtyřech letech. Stejně jako Václav Červín (Sport a zdraví), který jako prioritu v oblasti územního rozvoje označil stavbu západní komunikace. Martin Hrdina (TOP 09) zase upozornil, že je třeba vymýtit nešvary jako nedodržování nočního klidu a rozvíjet volnočasové aktivity, včetně stavby nových sportovišť.

koaliceW
Zleva Václav Červín (Sport a zdraví), Pavel Grund (ČSSD), Ladislav Chlupáč (ODS), Lukas Wünsch (Severočeši Litoměřice) a Martin Hrdina (TOP 09) dnes podepsali na radnici koaliční smlouvu o spolupráci v zastupitelstvu v následujícím čtyřletém volebním období.

vsichniW2
Postupně se pod koaliční smlouvu podepsali všichni zastupitelé zmíněných subjektů. Na snímku vidíme Jaromíra Mareše, Pavla Kejře, Karla Krejzu (všichni ODS), dále jedinou ženu v koalici Olgu Kubelkovou (Severočeši Litoměřice) a Petra Hermanna (Sport a zdraví). Z důvodu služební cesty chyběl pouze Petr Kubec (ODS).


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu