Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na podzim začne druhá etapa rekonstrukce Palachovy ulice

palmpPrvní etapa rekonstrukce Palachovy ulice je v plném proudu a stavební práce jsou v souladu s harmonogramem. Začínají v Sovově ulici a aktuálně končí v Palachově ulici - na křižovatce s ulicemi Palackého a Tolstého.

 

„Byly vytěženy stávající vrstvy povrchu a provedeny zemní práce. Firmy navážejí podkladové vrstvy nového asfaltového povrchu. Rozbíhají se práce související s dlážděním chodníků a ploch určených k parkování. Hotové jsou inženýrské sítě, uliční vpusti a veřejné osvětlení,“ charakterizoval aktuální stav Ladislav Pošík, stavební technik odboru územního rozvoje městského úřadu.

Druhá etapa má být zahájena na přelomu září a října poté, co bude dopravě otevřen úsek dotčený první etapou. Týká se úseku od křižovatky s ulicí Palackého ke křižovatce s ulicí Křižíkova. Součástí je i stavba chodníku po levé části Křižíkovy ulice, jež zajistí bezbariérový přístup z Palachovy ulice až k hornímu nádraží. K realizaci třetí etapy, jež skončí na křižovatce s ulicí Masarykova, dojde až příští rok.

Zároveň s revitalizací Palachovy ulice dochází k rekonstrukci vodovodu, kanalizace a revizím přípojek. Tyto práce, jež se již dotýkají horní části komunikace a pokračují směrem k Masarykově ulici, předcházejí samotné rekonstrukci celé Palachovy ulice.

„Stavba je složitá a obyvatelům této části přináší velké komplikace. Snažíme se je společně řešit, i když to není jednoduché. Děkujeme všem za trpělivost, ale výsledek nepochybně bude těšit nás všechny,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu