Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na Pivních slavnostech budou pouze zálohované kelímky

kelimky1Město Litoměřice se chová ekologicky. Zahájilo boj proti nadměrné spotřebě jednorázových plastových kelímků. První významnou akcí, kde se bude čepovat do vratných zálohovaných kelímků, budou 11. srpna Pivní slavnosti organizované Městskými kulturními zařízeními (MKZ).


„Množství plastového odpadu vyprodukovaného při této akci tím výrazně ubude. Využití vratných pohárků budeme postupně rozšiřovat. Musíme se chovat odpovědně k našemu životnímu prostředí,“ uvedl místostarosta Karel Krejza.

Ředitelka MKZ Věra Kmoníčková již dopisem vyzvala na akci přihlášené pivovary, aby nové nařízení respektovaly. V opačném případě ať raději nejezdí. „Vlastní kelímky tolerovány nebudou,“ ujistila ředitelka, podle níž je na akci přihlášeno 27 pivovarů mini, malé a střední velikosti.

Princip vratných zálohovaných pohárků je jednoduchý. Hosté za něj zaplatí u stánku zálohu v hodnotě 50 korun. Při dočepování piva jim obsluha vymění kelímek za čistý. Návštěvník pohárek vrátí, tím dostane zálohu zpět, nebo si kelímek s designem Pivních slavností může třeba nechat na památku.

Litoměřice patří mezi nejaktivnější města v Národní síti Zdravých měst. Zavádí a podporují řadu ekologických opatření. Hodlají se také zapojit do kampaně Ministerstva životního prostředí "#dostbyloplastu". Potěšitelné také je, že ve městě roste množství vytříděného odpadu. „Plníme tak svůj slib, že pokud se bude i nadále více třídit, poplatek za svoz komunálního odpadu zůstane stejný,“ připomněl místostarosta Karel Krejza.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu