Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na nákup nové techniky přispělo hasičům i město Litoměřice

autompNovou techniku určenou k využití při mimořádných situacích dnes představil ředitel litoměřického územního odboru Hasičského záchranného sboru Boleslav Lang. Transportér značky Volkswagen za více než tři miliony korun byl pořízen z Fondu zábran škod spravovaného Českou kanceláří pojistitelů. Dalších 100 tisíc korun na nákup potřebné techniky přidalo město Litoměřice. „Za tuto částku jsme zakoupili přístroj pro vysoušení protichemických a ochranných obleků a kombinéz, pracovní plošinu sloužící především pro zásah u dopravních nehod nákladních automobilů nebo autobusů, nehodovou clonu a skládací posypový vozík, který upotřebíme tam, kde je třeba aplikovat sorbentní látky při likvidaci úniku nežádoucích nebo nebezpečných kapalin,“ konkretizoval ředitel Lang, který poděkoval místostarostovi Pavlu Grundovi a jeho prostřednictvím celému vedení města za poskytnutý příspěvek.

Ten v případě profesionálního hasičského sboru každoročně dosahuje 100 tisíc korun. V případě dobrovolných hasičů je příspěvek města výrazně vyšší. „Pokud půjde hladce výběrové řízení na dodavatele, dostanou dobrovolní hasiči od města v příštím roce dvě vozidla. Prvním bude nový dopravní automobil za zhruba milion korun, z čehož zhruba 400 tisíc korun představuje dotace. Tím druhým by měla být velkokapacitní cisterna za 7 milionů korun, na jejíž nákup město získalo dotaci z Integrovaného operačního programu, jež pokryje 90 procent pořizovací ceny vozu,“ informoval místostarosta Grund.

Foto 1: Místostarosta Pavel Grund a ředitel litoměřického územního pracoviště HZS Boleslav Lang při představení zbrusu nového a moderně vybaveného transportéru.

susakvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasič Pavel Pech předvádí protichemický vysoušeč, jehož pořízení stálo 43 tisíc korun.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu