Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na městském úřadu budou k dispozici automatické defibrilátory

defibrilatormpNa Městském úřadu v Litoměřicích budou v nejbližších dnech k dispozici tři automatické externí defibrilátory (AED). Včera je převzal starosta Ladislav Chlupáč. Jeden z nich najde své místo přímo na Mírovém náměstí na informačním centru, další dva pak v budovách úřadu v Pekařské ulici u bezbariérového vstupu a Topolčianské ulici při hlavním vstupu.

 

AED defibrilátor je resuscitační přístroj, díky kterému může i laik zachránit lidský život. Zařízení je schopno pomocí elektrického výboje obnovit správnou činnost srdce při jeho zástavě. Po zapnutí samo udává pokyny, jak krok za krokem postupovat. Umístěn je ve speciálních skříňkách, které po otevření spustí alarm. Ten jednak chrání AED před krádeží či poškozením a zároveň v případě zásahu svolá další osoby v okolí.

 „Je to skvělý pomocník. Dosud jsme byli odkázání na klasickou masáž srdce, která je poměrně náročná. Tato pomůcka přímo diktuje postup a manipulace s ní je velice jednoduchá a zvládne ji každý. Zaměstnanci městského úřadu byli proškoleni, věřím však, že zařízení zvládne obsloužit i naprostý laik,“ poukázal na snadné používání defibrilátoru starosta Ladislav Chlupáč.

Podle slov tajemníka úřadu Milana Čigáše jde o další vstřícný krok směrem k občanům. Po zavedení tiché linky pro neslyšící město rozšiřuje své služby zakoupením defibrilátorů. „Nové jednotky budou přístupné pouze po dobu úředních hodin, ale do budoucna uvažujeme o zakoupení dalšího defibrilátoru, který by byl umístěn mimo úřad a byl by k dispozici 24 hodin denně. Prozatím počítáme s pomocí městské policie, která má od všech budov klíče. I jejich vozy hodláme vybavit AED,“ předeslal tajemník.

Defibrilátory úřad pořizoval ve spolupráci s litoměřickou nemocnicí. „Výběr probíhal na základě konzultace s primářkou našeho anesteziologicko-resuscitačního oddělení,“ uvedl výkonný ředitel nemocnice Radek Lončák.  

Nově zakoupené AED budou propojeny s aplikací „Záchranka“, která je schopna vyhledat vždy nejbližší zařízení.

 

Foto: Zástupci vedení města v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem při převzetí defibrilátorů


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu