Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pivní festival tiskovka

Na 33. Mezinárodní pivní festival přihlásilo 255 pivovarů 1200 soutěžních vzorků

Představení Mezinárodního pivního festivalu a jeho programu bylo tématem tiskové konference, která proběhla v úterý 11. dubna v konferenčním sálu Hradu Litoměřice.

Tu svolala ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice a zároveň organizátorka akce Michaela Mokrá spolu s ředitelem festivalu Aloisem Srbem. Za město Litoměřice byl přítomen starosta Radek Löwy, který ocenil, že se takto významná akce uskuteční právě v Litoměřicích. "Chceme ve městě rozvíjet nejen kulturu, divadla apod., ale i akce zaměřené na jídlo a pití. Tato výstava nám ideálně doplní pestrost nabídky," sdělil Radek Löwy.

33. ročník se totiž do Litoměřic přesouvá z Českých Budějovic. Probíhat bude od 18. do 22. dubna na výstavišti Zahrada Čech. Festival patří mezi největší pivní festivaly na světě.

„V současné chvíli máme do degustační části festivalu přihlášených 255 pivovarů a 1 200 vzorků. Předpokládáme, že se počet ještě navýší. Ze zahraničí je nejvíce zastoupených pivovarů z Chile. Dále se soutěže zúčastní tři největší španělské pivovary. Celkově se do degustační části přihlásily pivovary z více než 15 zemí,“ uvedl ředitel festivalu Alois Srb.

Podle jeho informací dosud nikdy nebylo na akci zastoupeno takové množství ciderů. I díky tomu patří soutěž ciderů mezi největší svého druhu v České republice.

„Veřejná část festivalu proběhne od 21. do 22. dubna. Návštěvníci budou moci ochutnat piva od 25 pivovarů. Co se degustačních vzorků týče, tak zatím nedokážeme říci, jestli budou v nabídce. Rozhodnutí je totiž záležitostí výrobců,“ uvedla ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

Pozvání na tiskovou konferenci přijali také ředitelka inspektorátu Státní zemědělské potravinářské inspekce Ústí nad Labem Jana Balachová, marketingový ředitel 3EC International Jan Fabiánek, řídící manažer z certifikační společnosti TÜV SÜD Czech Republic Milan Kroutil a certifikační manažerka Bureau Veritas Czech Republic Klára Hendrychová. Dle slov Jana Fabiánka, který se festivalu účastní již po dvacáté, vnímá festival opravdu jako prestižní. Degustace a soutěže se účastní certifikační orgány, které jsou akreditovány nadnárodně.

Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu