Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Muzejní noc v Litoměřicích

mestomp27. a 28. května 2016 opět proběhne v Litoměřicích Muzejní noc s bohatým programem. Tato akce navazuje na předchozí ročníky, které si kladou za cíl oslovit návštěvníky prezentací institucí, které pečují o kulturní dědictví, ukázat jim je v netradičním čase a s neobvyklým programem. Litoměřice se tak zařadí mezi města, kde probíhá takzvaný Festival muzejních nocí, a zároveň jsou v Ústeckém kraji jediným městem, kde tento festival probíhá v tolika institucích – letos celkem v šesti.

Tímto počtem jsme ale překonali i mnohem větší města jako je například Hradec Králové nebo Plzeň (zdroj: Asociace muzeí a galerií http://www.cz-museums.cz/prihlasky/festival_muzejnich_noci/ ). Program je záměrně rozdělen do dvou dní, aby si návštěvníci mohli skutečně vybrat z mnoha připravených aktivit a programů, které věříme, že zaujmou.

Jsme velice rádi, že se k nám v letošním roce opět připojilo tolik organizací a že se nám díky tomu podařilo připravit bohatý kulturní program v různých částech města.
Děkujeme za finanční podporu této akce Městu Litoměřice.

V PÁTEK 27. KVĚTNA
V Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích se od 17 do 21 seznámit s tím, co se v kopcích Českého středohoří ukrývá. Dále pak můžete vytvořit šeptající kameny, prostudovat horu knih o Českém středohoří nebo se přidat do štafety čtení pověstí o našem kraji. Oblastní muzeum v Litoměřicích nabídne program od 17 do 22 hodin. V muzeu můžete v návaznosti na výstavu Zahrada či Ráj? 40 let CHKO České středohoří například ochutnat minerální vody našeho kraje, v botanickém koutku zjistit, co kde kvete, nebo pod vedením zkušených restaurátorek vyrábět slepotisk a cestovat tak krajinou poslepu. Děti mohou syslit vědomosti při zábavně - naučné hře Syslení se syslem. Dozvíte se i různé zajímavosti o Českém středohoří nebo o plazech s živou ukázkou. Tato akce je připravena ve spolupráci s AOPK ČR, RP Ústecko, odd. Správa Českého středohoří, Státním archivem v Litoměřicích a Střediskem ekologické výchovy Sever Litoměřice o.p.s.
Vyhlídková věž Kalich umožní v tento den prohlídky věže v mimořádnou dobu, a to i s možností kvízu od 18 až do 22 hodin.

V SOBOTU 28. KVĚTNA
pak bude program pokračovat v prostorách Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích. Výtvarná dílna inspirovaná výstavou Jitky Štenclové – Přeměny začíná v 15.00 a končí v 16.00 a na ní navazuje bohatý program, který bude až do večera – od 16 hodin koncert neopakovatelného vokálního souboru Appendix, od 17 hodin bude komentovaná prohlídka výstavy Jitky Štenclové – Proměny společně s autorkou. Podvečer zpříjemní v 18 hodin jazzová hudba na dvoře galerie v podání Darji & Jazz Friends. Ti, kteří budou mít chuť v podvečer tvořit, mohou každou půlhodinu také od 18 hodin absolvovat tvořivý workshop kaligrafie pod vedením studentky VŠUP v Praze Báry Beranové. Ve 20 hodin si přijďte poslechnout smršť úžasné hudby skupin Schizzo Band + Blues Combo LT (ZUŠ Litoměřice).
e přijďte podívat na představení Hovory o štěstí mezi čtyřma očima v podání Hynkova hravého divadla. Závěrečný koncert ve 21 hodin – Schizzo Band a Blues Combo LT (ZUŠ Litoměřice.
Hrad Litoměřice připravil od 16 do 19 hodin každou celou hodinu kostýmované prohlídky.
Kavárna Fér Kafe představí v Parku Václava Havla od 14 do 17 hodin hned několik žánrů pouličního umění. Wagabounds Collective předvedou žonglérská vystoupení, netradiční hry pro děti a dospělé, chůzi na chůdách nebo ukázky honáckého biče. Ve stejné době ovládnou park malíři, oživlé sochy, yoyo exhibice, žonglování s míčky a šátky. Připraveny jsou i hry a zábava pro děti. V 15 hodin se můžete těšit na unicycly aneb jednokolky a v 15.30 si můžete přijít poslechnout swing a jazz v podání Áda Škarda Bandu. V 17 hodin pak vystoupí Sváťovo dividlo s loutkovou pohádkou Kašpárek a Baba Jaga.

Ve 22.30 bude na náměstí fireshow OHNIVÉ RŮŽE s pyrotechnickými efekty, která slavnostně celý ročník letošní Muzejní noci zakončí.

Na celý program Muzejní noci je vstup zdarma, pouze vstupné do Kinoklubu Ostrov a Dílny ručního papíru je dobrovolné.

Podrobný program sledujte na plakátech i na webových stránkách jednotlivých organizací.

(TZ zpracovala Olga Kubelková – lektorka a koordinátorka projektu)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu