Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Multifunkční halu město potřebuje

Litoměřičtí radní schválili záměr přípravy žádosti o dotaci na stavbu nové multifunkční haly v areálu Zahrady Čech. Nahradit by měla dva nevyhovující plechové pavilony. Ovšem jen v případě, že město na realizaci projektu získá dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Připravovaný projekt zahrnuje demolici stávajících objektů, výstavbu multifunkční haly, výsadbu zeleně a sadové úpravy. Předpokládané náklady činí 56,6 milionu korun (bez DPH), přičemž finanční spoluúčast města má dosáhnout 50 %. Vlastníkem haly by bylo město, stejně jako je majitelem pozemků, budov a značky Zahrada Čech.

„Město multifunkční halu s odpovídajícím sociálním zázemím potřebuje. Jde ostatně o požadavek veřejnosti, který zaznívá na veřejných diskusních fórech. Využita by byla nejen pro potřeby výstav, ale i různých druhů sportu, tedy po celý rok," uvedl starosta Ladislav Chlupáč.


S tímto názorem souhlasí i radní Lukas Wünsch, který hájí zájmy města ve společnosti Zahrada Čech. „Potřeba je evidentní. Jen si musíme říci, jak pokryjeme náklady na její provoz, aniž bychom dále zatěžovali rozpočet města," uvedl radní Wünsch, který ve funkci jednatele vystřídal k 1. lednu místostarostu Václava Červína.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu