Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mladí lidé poznávali svět zdravotně postižených

mladimpCentrum pro zdravotně postižené děti a mládež SRDÍČKO, příspěvková organizace města, v listopadu a prosinci uspořádalo dvě interaktivní přednášky s názvem Svět zdravotně postižených. V rámci přednášek byla řešena problematika postoje veřejnosti ke zdravotně postiženým, který v některých případech bývá  v mnohém komplikovaný pro obě strany.

Na jedné straně zdravotně postižený či jeho rodina neví, co vše mohou od společnosti očekávat, na druhá straně sama společnost a jednotlivci neví, jak se přesně ke zdravotně postiženým chovat. Bariéry ve společnosti vedou v extrémních případech k diskriminaci a k ohrožení sociální exkluzí. Pravděpodobně každý z nás se již někdy setkal nebo se pravidelně setkává se zdravotně postiženými lidmi. A velmi často mnohým dělá problém, jak se zdravotně postiženými jednat, jak s ním komunikovat, jak k nim přistupovat, apod. Důsledek jakési nejistoty a neznalosti bývá lhostejný postoj, přehlížení, inklinace k negativním předsudkům či dokonce zloba, nebo naopak přehnaná kontraproduktivní snaha o nápomoc a soucit.

Přednášek se aktivně  zúčastnili zdravotně postižení uživatelé sociální služby denní stacionář a v  roli přednášejících jejich matky, které o ně pečují. Žákům ZŠ Boženy Němcové a studentům litoměřického gymnázia byl poutavou formou přiblížen svět zdravotně postižených.  Posluchači zejména od maminek zdravotně postižených získali informace o potřebách zdravotně postižených, individuální míře pomoci, možnostech komunikace a pohybu s kompenzačními pomůckami. V neposlední řadě byli posluchači seznámeni s tím, jak přistupovat ke člověku, který je zdravotně postižený, jak mu naslouchat, jak se chovat a jakou formou  případně pomoci.

 

Projekt má za úkol přispět k tomu, aby zdravotně postižení a jejich rodiny měli možnost otevřít svůj svět, vyjádřit se k dané tématice a přiblížit se tak veřejnosti.

Centrum SRDÍČKO interaktivní přednášky na danou problematiku nabízí zcela zdarma nejenom žákům a studentům, ale i široké veřejnosti.  V případě zájmu je možné obrátit se na ředitelku organizace za účelem dojednání realizace.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu