Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mládež varuje před užíváním drog

plakatmpSmrt má mnoho tváří. Nenechte se ovládnout. Tato významově silná motta doprovázela práce, jejichž autoři zvítězili v soutěži o nejlepší protidrogový plakát. Výsledky byly včera vyhlášeny v zasedací síni Městského úřadu v Litoměřicích za účasti náměstka Národní protidrogové centrály Petra Kočího a starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče.

Prvenství v kategorii základních škol si odnesla Barbora Vídeňská ze Základní školy Ladova. V kategorii středních škol zvítězil student čtvrtého ročníku MŠ a SŠ o.p.s. Litoměřice Jakub Vyšata. „Vybíral jsem z několika variant. Nakonec jsem zvolil tu, kde poukazuji na fakt, že drogy znamenají volbu mezi životem a smrtí," odpověděl devatenáctiletý student oboru grafický design na otázku, jak k tvorbě vítězného plakátu přistupoval. Čtrnáctiletá Barbora zase prostřednictvím své práce apeluje na lidi, aby se nenechali drogy ovládat.

„Přimět žáky a studenty, aby se zamysleli nad tím, co všechno nám drogy mohou vzít, bylo smyslem soutěže. Kvalitní práce, které zde vidíme, jsou pak důkazem, že soutěž cíl splnila," uvedl plukovník Kočí s tím, že mládež je drogami nejvíce ohroženou skupinou. K prvnímu kontaktu s návykovou látkou podle něj nedochází prostřednictvím dealera, ale v kolektivu kamarádů.

"Do soutěže bylo přihlášeno 47 prací, z nichž 23 jich pochází ze základních a 24 ze středních škol," doplnila informaci Miroslava Najmanová z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.


Text pod foto:

Autoři vítězných prací Jakub Vyšata a Barbora Vídeňská.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu