Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mládež tvořila plakáty varující před drogami

plakmpRekordních pět desítek prací bylo letos v Litoměřicích zasláno do soutěže o nejlepší plakát varující před závislostmi na drogách, alkoholu a kouření. Projekt v rámci České republiky organizuje Národní protidrogová centrála a město Litoměřice se k němu připojilo již počtvrté. Cílem je upozornit na rizikové chováni a odradit především mladé lidi od konzumace návykových látek.

Jak upozornil slavnostnímu vyhlášení výsledků přítomný náměstek Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha, věk dětí, které se s drogou setkávají, se snižuje.

Své by o tom mohl vyprávět i David Vodrážka ze Střední školy a Mateřské školy. „Když jsem byl mladší, kamarádil jsem se se starším klukem, co v drogách lítal. U něj jsem viděl, co droga s člověkem udělá,“ uvedl 19letý student čtvrtého ročníku, jenž zvítězil v kategorii středních škol. Jeho plakátu dominuje injekční stříkačka a křičící tvář, která je podle něj tváří zoufalého rodiče na droze závislého dítěte.

Druhou kategorii žáků druhého stupně základních škol vyhrála Kateřina Schwarzová ze Základní školy Ladova. „Křídla symbolizují fakt, že uživatel drog má pocit, že mu narostla křídla, může létat a vlastně dělat cokoliv. Což ale ve skutečnosti není pravda,“ popsala myšlenku, která vedla k vytvoření díla, 14letá dívka.

Porota měla letos velmi těžké rozhodování. „Práce byly graficky velmi zdařilé, mají myšlenku a nesou v sobě poselství,“ uvedl místostarosta Pavel Grund s tím, že do kategorie 2. stupně základních škol dorazilo 37 a do kategorie určené pro střední školy dokonce 13 plakátů. „Velké poděkování patří pedagogům, pod jejichž vedením díla na školách vznikala,“ dodala Miroslava Najmanová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu.

Do soutěže se zapojilo celkem sedm litoměřických škol, a to základní školy Ladova, Na Valech, Havlíčkova, víceleté Gymnázium Josefa Jungmanna a dále Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Střední škola a Mateřská škola a také Střední škola Pohoda.

Kategorie ZŠ:

1. Kateřina Schwarzová (ZŠ Ladova)
2. Tereza Slámová (ZŠ Ladova)
3. Anežka Malá (ZŠ Ladova)

Kategorie středních škol

1. Štěpán Vodrážka (SŠaMŠ)
2. Lada Bláhová (SŠPgHS)
3. Eliška Špringlová (SŠaMŠ)

 

Vítězové kategorií Štěpán Vodrážka a Kateřina Schwarzová u svých prací.

plakatvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceny mládeži předával (zleva) náměstek Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha, místostarostové města Václav Červín a Pavel Grund a koordinátorka projektu Miroslava Najmanová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu.

plakat2vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhlášení vítězných prací se uskutečnilo v zasedací místnosti městského úřadu.

plakat3vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu