Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Gastro food fest

MKZ uspořádala tři akce za jedno vstupné

Čtyři desítky vystavovatelů se sešly s nabídkou kvalitní a netradiční gastronomie na již osmém ročníku Gastro food fest, který se konal první červnový víkend na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

V průběhu dvou dnů pro návštěvníky přichystala Městská kulturní zařízení (MKZ) bohatý program se spoustou gastronomických zážitků. Ve dvou vnitřních halách a na jednom venkovním pódiu proběhlo téměř 30 kuchyňských show a workshopů. V rámci nich mohli diváci na venkovním pódiu zhlédnout ukázky výroby a zdobení dortů, workshop o správném grilování, nebo si poslechnout rady, jak se správně starat o nůž.

Kuchařských show se chopili a své umění předvedli šéfkuchaři zvučných jmen jako například Radek Šubrt, bývalý porotce MasterChef Česko, první MasterChef Česko Petr Jonáš, Jan Heřmánek, Lukáš Uher – kapitán juniorského národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR (AKC ČR) či Ladislav Pertl za Střední školu pedagogickou, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Své kuchařské umění předvedli také Markéta Hrubešová, Aleš Lehký a mnoho dalších.

Netradiční představení si v rámci cooking show nachystali v pavilonu H finalista světové soutěže GCC Vojta Petržela a již zmíněný Lukáš Uher. Ti pro návštěvníky uvařili speciální tříchodové menu, se kterým reprezentovali ČR na prestižní kuchařské soutěži Global Chefs Challenge v Abu Dhabi.

Návštěvníci měli možnost ochutnat thajskou, asijskou či kambodžskou kuchyni, grilované speciality, italské speciality, burgery neobvyklých chutí, cukrárenské delikatesy, palačinky na sladko i na slano a mnoho dalšího. Nabídku jídel doplnily pivní speciály, kvalitní česká i zahraniční vína, netradiční míchané nápoje, lahodná káva přímo z výběrové pražírny, ovocné, zeleninové a domácí limonády a pivo i víno Ústeckého kraje.

Součástí festu byla již tradičně soutěž o nejlepšího vystavovatele, kdy odborná komise hodnotí řadu kritérií jako chuť a vzhled jídla, vizuální podobu stánku nebo sympatie obsluhy. Odborná porota vyhlásila za nejlepšího vystavovatele Radka Šubrta, který vystavoval v hale H kambodžskou kuchyni a burgery neobvyklých chutí.

Výstaviště Zahrada Čech se tak po covidové pauze opět stalo dějištěm festivalu dobrého jídla a pití a přilákalo řadu spokojených návštěvníků. Ale nejen to. Organizátoři mysleli i na ty nejmenší návštěvníky a spojili tak akci s poutí. Kolotočem, autodromem, střelnicí, kyvadlem, labutěmi či dětským vláčkem a dalšími pouťovými atrakcemi určitě potěšili děti i dospělé. Ti se totiž kromě Gastro food festu mohli navíc s využitím kyvadlové dopravy přesunout do centra Litoměřic na Tyršovo náměstí, kde se na hradě konal jubilejní desátý ročník oblíbené vinařské akce Litoměřický hrozen. Organizátorům se tak v první den festivalu podařilo propojit hned tři akce v jeden den a za jedno vstupné. Pro návštěvníky byl i zde připraven bohatý kulturní program. Představilo se patnáct převážně českých vinařů a k dobré náladě u sklenky vína hrála cimbálová muzika pod taktovkou Dušana Kotlára, vystoupil písničkář Petr Lüftner a program završila místní kapela Od plotny skok.

V závěru patří srdečné poděkování Ústeckému kraji za jeho podporu. Významné poděkování za záštitu a dlouhodobou spolupráci patří Asociaci kuchařů a cukrářů ČR a hlavním partnerům akce společnostem Elkus s.r.o. a Fagor Gastro Cz. Děkujeme také všem našim mediálním a obchodním partnerům, vystavovatelům, prodejcům i návštěvníkům za jejich přízeň.

„Přiznám se, že jsem nevěděla, co od Gastro food festu po dvouleté pauze očekávat. Nebyl to ten Gastro food fest, na který byli návštěvníci zvyklí, nicméně ono už nic není takové, jak bývávalo a my jsme vynaložili opravdu mnoho sil, abychom pro návštěvníky připravili to nej. A myslím, že řada z nich to ocenila, pobavila se a ochutnala řadu výtečných pokrmů. Propojení s dalšími akcemi bylo také správné rozhodnutí. Jakmile bude příležitost vyhodnotit s partnery proběhlý Gastro food fest, budeme veřejnost informovat o termínu konání v následujícím roce,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích.

Zpracovala: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu