Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kulturní akce

MKZ hodnotí říjnové akce a připravují se na adventní čas

Podzimní část kulturního programu Městských kulturních zařízení (MKZ) v Litoměřicích běží naplno. Co se odehrálo v říjnu? A na co se ještě diváci mohou do konce roku těšit?

Ukončení turistické sezony vedlo ke změně provozní doby recepce Kulturního a konferenčního centra (KKC). 1. listopadu se otevírací doba změnila a návštěvníci si mohou vstupenky zakoupit v době od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin. Také Hrad Litoměřice je možné navštívit již pouze o všední dny nebo během kulturních akcí. V případě potřeby je stále možné zakoupit vstupenky online na webových stránkách www.mkz-ltm.cz nebo na pokladně Kina Máj.

V KKC byl říjen zahájen úchvatným koncertem Pavla Šporcla. Strhující byl také koncert Litoměřické notičky. Tento festival dětského sborového zpěvu oslavil čtvrtstoletí přímo velkolepě. Na slavnostním koncertě vystoupili před zraky plného sálu ti nejmenší zpěváčci, ale i zkušené sbory.

Návštěvníci tanečních kurzů stále pilně trénují v rámci vyučovacích hodin a prodloužených a chystají se na závěrečný věneček.

Areál výstaviště Zahrada Čech zaplnili v říjnu milovníci psů. Na krajské výstavě, kterou tradičně pořádá spolek Nord Bohemia Canis, se v plné kráse předvedlo více než 600 přihlášených psů různých plemen.

Říjen v Kině Máj patřil k těm slabším měsícům letošního roku. Bylo to dáno nejen počasím, ale také nabídka filmů a akcí nebyla nijak atraktivní. A tak se pojďme přesunout do listopadu, kdy nás kromě trháku jako je Black Panter čekají i české komedie Grand Prix či Vánoční příběh. Diváci se mohou těšit na živý koncert filmové hudby, děti na „živého“ Michala Nesvadbu, po roce se nám opět vrací Snow film fest.

Nemoc zasáhla do programu Divadla Karla Hynka Máchy, kde se mělo 25. října odehrát představení Kaktusový květ. Ovšem z důvodu nemoci Lukáše Vaculíka bylo přesunuto na 20. prosince.

Nabitý emocemi byl týden, který v divadle patřil Benefici ochotnických souborů. 12. ročník se částečně konal právě i na prknech litoměřického divadla, byl plný mimořádných uměleckých výkonů, a to nejen od ostřílených ochotnických souborů, ale i mladých talentovaných žáků Základní umělecké školy Litoměřice. Výtěžek 152 tisíc korun bude určen pro děti v náhradní rodinné péčí, konkrétně na individuální doučovací hodiny a terapeutickou práci s dětmi a jejich náhradními rodiči.

V duchu pomoci a dobrých skutků se ponese i první listopadová akce na hradě. Na sále se ve čtvrtek 3. listopadu bude konat 28. Společenský večer s aukcí, který pomůže Diakonii v Litoměřicích získat prostředky na spolufinancování rekonstrukce domu pro nové chráněné bydlení na míru v Kamýcké ulici. Večerem bude již tradičně provázet patronka benefičních aukcí Diakonie Chantal Poullain.

MKZ se rozhodně nechystají k zimnímu spánku. Už nyní všechny srdečně zvou na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v historickém jádru královského města, a to na první adventní neděli 27. listopadu.

Vánoční trhy na Mírovém náměstí budou probíhat od 9. do 23. prosince. Otevřeny budou od 11 do 20 hodin. Těšit se můžete na kouzelnou vánoční dekoraci, která sklidila už v minulém roce obrovský úspěch.  Na vánočních trzích nebudou opět chybět nazdobené slavnostní vstupní brány, dřevěné stánky i světlené dekorace. Program vánočních trhů bude plný koled, pohádek pro děti, soutěží i koncertů. Ani letos nepřijdete o oblíbenou Ježíškovu poštu a vánoční stromečky nazdobené litoměřickými mateřskými školkami a dalšími dětskými subjekty. 

Autor: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu