Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

MKZ bilancuje září

MKZ bilancuje zářijové akce a láká na říjnové

Také v měsíci září připravila Městská kulturní zařízení Litoměřice (MKZ) spoustu zajímavých akcí.

46. ročník podzimní Zahrady Čech proběhl opět v šesti dnech (od pátku 9. do středy 14. září). Velký ohlas sklidila expozice v pavilonu A, která se nesla v duchu oslav 200 let Divadla Karla Hynka Máchy. Na hlavní scéně se objevily hvězdy české hudební scény jako Leona Machálková, Petr Rezek, Jakub Smolík, Pavel Vítek nebo Josef Vágner. Do Litoměřic zavítalo více než 52 tisíc lidí.

Vinobraní – jedna z největších a nejoblíbenějších akcí města začala v sobotu 17. září úderem 10. hodiny a vystrašila mírným deštěm. Na hlavní scéně Mírového náměstí nás celým dnem provázeli moderátoři Sonia Edde a Martin Čermák. Vystoupili Adam Mišík, Verona, Pepa Vojtek & Trio Inflagranti, Děda Mládek Illegal Band a další. Nejen ve večerních hodinách bylo náměstí doslova zaplavené skandujícími návštěvníky. Program byl pestrý a každý si mohl najít to své. Hojně navštěvované byly i další scény – hradní nádvoří, divadelní nádvoří, Kino Máj, Baronka, Tržnice Felixe Holzmanna a Dominikánské náměstí. A to vše zdarma.

Nejen velkými akcemi žilo město v září. Zakončili jsme Litoměřické varhanní léto. 31. ročník v katedrále sv. Štěpána zahájili Páni z Kalicha a tři mladí talentovaní varhaníci. V rámci dalších třech koncertů zazněly například tóny Ave Maria a představili se další renomovaní varhaníci z Česka a Polska.

Na Hrad zavítala legenda české kriminalistiky, špičkový vyšetřovatel, plukovník Josef Lottes. Jeho přednášku si nenechala ujít stovka návštěvníků.

Divadlo Karla Hynka Máchy navštívil Milionový údržbář. Agentura Harlekýn přivezla hru s Veronikou Freimanovou a Petrem Nárožným v hlavních rolích. Situační komedie založená na dialogu návštěvníky jednoznačně nadchla, o čemž svědčil i dlouhý závěrečný potlesk, který zněl z vyprodaného sálu.

Nejúspěšnějším filmem měsíce září v Kině Máj se stal několikrát odkládaný Jan Žižka. Tento titul zhlédlo 1292 diváků. Měsíc září se nesl i v kině ve znamení vinobraní. Zatímco minulý rok byly vybrány filmy s vinařskou tématikou, letos kino v den oslav vína zvolilo tituly s ohledem na úspěšnost v době jejich uvedení do kin, a to za speciální cenu 70 Kč. Promítání navštívilo 738 diváků.

A kam vyrazit za kulturou v říjnu? Pro vášnivé cestovatele je tu akce Zcestfest, která se koná 15. října na Hradě Litoměřice. V ten samý den je milovníkům čtyřnohých miláčků určena Krajská výstava psů na výstavišti Zahrada Čech. Čeká nás také koncert Pavla Šporcla. Do divadla pak můžete zavítat za dobrými skutky a kulturními zážitky, neboť proběhne již 12. divadelní benefice ochotnických souborů.

Text: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice
Foto: Radim Tuček


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu