Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mistral umožnil lépe plánovat a vyhodnocovat dopady projektů

diskuse kasarna1mObyvatelé Litoměřice mohli v uplynulých dvou letech zaznamenat zvýšený počet akcí, v jejichž průběhu se mohli vyjádřit k problémům ve městě a připravovaným investičním projektům. Veřejná fóra, diskuze s veřejností k budoucímu využití bývalého pivovaru nebo areálu kasáren pod Radobýlem byly jen některé z aktivit, které se podařilo uskutečnit v rámci projektu MISTRAL (Místní implementace strategického řízení v Litoměřicích).

„Během dvou let realizace projektu prošli zaměstnanci městského úřadu celkem čtyřmi semináři prakticky zaměřenými na strategické řízení a komunikaci s veřejností. Byla inovována Strategie marketingu a cestovního ruchu a provedena analýza všech grantových systémů města s návrhy na jejich zefektivnění. Ty v budoucnu získají jednotný design a formuláře, které se budou lišit jen ve specifických částech každého dotačního programu," informovala Dana Svobodová z odboru územního rozvoje městského úřadu.


Během roku 2015 pak dojde na webu města ke spuštění elektronické verze. Podání žádosti o grant tak bude mnohem jednodušší a rychlejší. V rámci projektu MISTRAL bylo dále otestováno a zavedeno socioekonomické a environmentální hodnocení projektů. Tento postup, kdy jsou záměry projektů vyhodnocovány z hlediska jejich dopadu na ekonomiku, sociální oblast a životní prostředí před tím, než jsou zařazeny do rozpočtu, je v ČR unikátní. „Litoměřice jsou vůbec prvním městem, které toto hodnocení zavedlo plně do praxe," poukázala na ojedinělý přístup Dana Svobodová.

MISTRAL byl úspěšně ukončen ke konci loňského roku. Již nyní ale město odstartovalo projekty nové, které naváží na výsledky MISTRALu. Příkladem je projekt READY 21, na nějž Litoměřice získaly prostředky z tzv. švýcarských fondů. Zajímavostí je, že se stal třetím nejlépe hodnoceným projektem z více než stovky podaných žádostí.

 

esf vp

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu