Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Míst v příměstských táborech pro děti rychle ubývá

taborympDům dětí a mládeže Rozmarýn (DDM), divadlo, knihovna či tým Bezva party zajišťují během letních prázdnin v Litoměřicích a okolí příměstské tábory různého zaměření.

Tábory nabízí dětem nejen zábavnou formu trávení volného času během prázdnin, přináší ale také vzdělání a nové kamarády. Děti budou mít možnost setkat se s vrstevníky, kteří mají podobné zájmy. S výběrem letního tábora by ale neměli zájemci otálet, místa rychle ubývají. Například Rozmarýn již hlásí plno.

Divadlo je během léta k dispozici dětem, které si chtějí osvojit herecké dovednosti, dozvědět se informace o divadle nebo vyzkoušet práci na jevišti. Zařízení vypsalo dva pětidenní termíny, rozdělené dle věkových kategorií. Děti od 7-9 let se mohou hlásit na červencový termín (13.-17.7.), starším dětem (10-13 let) je pak umožněno navštívit tábor v srpnovém datu (24.-28.8.). O malé divadelníky se postarají odborní lektoři, kteří připraví pestrý divadelní program. Tábor zakončí představení pro veřejnost. „Našim cílem je, aby děti v divadle prožily nezapomenutelné prázdninové chvíle a zároveň se přiučily něčemu novému,“ vysvětlila vedoucí divadla Tereza Rozmarová.

Tým „Bezva parta“ vsadil na dobrodružné aktivity dvou turnusů. Zaměřil se na děti ve věku od 7 do 13 let, které se vydají po stopách Harryho Pottera a magie (Škola čar a kouzel) nebo prožijí adrenalinové dny se superhrdiny (Marvelovské dobrodružství). Registrace dětí pro oba turnusy probíhá na webových stránkách Bezva party (http://www.bezvaparta.com/primestske-tabory-2/).

Příměstský letní tábor s názvem „Za příběhy kolem světa“ pořádá od 13. do 17. července také Knihovna K. H. Máchy. Bude zaměřen na výtvarné, pohybové a relaxační aktivity. Je určen pro skupinu 10 dětí od 7 do 12 let. Součástí bude také celodenní výlet do Náprstkova muzea v Praze. Více informací na www.knihovnalitomerice.cz.

Rozmarýn se věnuje aktivitám s dětmi v průběhu celého roku a není tomu jinak ani během prázdnin. Nachystal sedm příměstských táborů, přičemž každý z nich je jinak tematicky zaměřený. Tábory Cesta kolem světa, Příroda kolem nás či Adrenalinová zábava jsou zlomkem naplánovaných akcí na červenec a srpen. DDM vyjede také na „Letní tábor s Rozmarýnem“ či na týdenní pobyt do Krkonoš namísto plánovaného zájezdu do Itálie. „Kapacitně jsme tábory ihned po vyhlášení termínů naplnili. Teď jen pevně věříme, že nám současný stav týkající se COVID-19 nezabrání v jejich uskutečnění, těší se děti i naši zaměstnanci. Situace bude jasná koncem května,“ konstatovala ředitelka DDM Zuzana Bendová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu