Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mírové náměstí bude od března snímat nová webkamera

mestompWebkameru snímající Mírové náměstí v Litoměřicích vystřídá v březnu zcela nový přístroj. Litoměřice bude snímat podobná webkamera, jako je například na Sněžce. „Původní kamera je na věži od léta 2009. Fungovat přestala přibližně před třemi týdny, ale kvůli silným mrazům nebylo možné ji zkontrolovat. Teprve před několika dny se nám podařilo dostat se na věž a otevřít kryt kamery. Bohužel, zjistili jsme, že již není možné ji opravit,“ vysvětlila Leona Slabochová, vedoucí oddělení informačních technologií Městského úřadu v Litoměřicích, které je správcem webkamery umístěné na věži kostela Všech svatých.

 

Nová kamera bude v provozu během měsíce března. „Tato lhůta je způsobena tím, že se jedná o zakázkovou ruční výrobu a doba dodání trvá tři týdny,“ upřesnila Leona Slabochová.

Ve skutečnosti se nejedná o klasickou webkameru se záznamem videa, ale o počítačem řízený fotoaparát, který odesílá fotografie v minutovém intervalu. Kvalita zveřejňovaných fotografií je snížena tak, aby nebylo možné rozpoznat obličeje a SPZ. Data se přenáší přes wifi a zobrazují na webových stránkách města Litoměřice. Fotografie v neupravené kvalitě již v minulosti využila také Policie ČR.

Dodavatelem kamery je firma Humlnet, která provozuje kamery pro Český hydrometeorologický ústav a města. Její kamery jsou rozmístěny také například na Milešovce, Lovoši nebo na Sněžce.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu