NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ministr zdravotnictví navštívil litoměřickou nemocnici

ministrvojtechmpLitoměřická nemocnice je finančně zdravá a dobře řízená. Pokud se město domnívá, že do budoucna nebude mít na investice, je její převod pod Krajskou zdravotní správnou cestou. Tak lze shrnout slova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který včerejší odpoledne strávil v Litoměřicích s cílem zklidnit rozjitřené emoce.

 

Starosta Ladislav Chlupáč znovu zopakoval, že město vyhovělo přání veřejnosti a od záměru prodeje akcií upustilo. V současné době jedná pouze s Ústeckým krajem a Krajskou zdravotní, a.s., o podmínkách jejího převodu a začlenění do výrazně silnějšího subjektu, který sdružuje pět nemocnice (Teplice, Děčín, Most, Chomutov, Ústí nad Labem). Ústecký kraj i Krajská zdravotní již oficiálně deklarovaly zájem litoměřické zdravotnické zařízení převzít.

„Chceme zachovat dobře fungující nemocnici i v následujících letech a město je slabým partnerem při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami, dodavateli léků apod. Jako příklad lze uvést mamografické pracoviště, pro které nebyla ze strany zdravotních pojišťoven vůle ho zasmluvnit. Již jen fakt, že rozpočet města je zhruba 550 milionů korun a nemocnice 800 milionů korun, o něčem svědčí. Období ekonomické prosperity, zdá se, pomalu končí. Některé příjmy města již nyní klesají. Na investice do obrovského majetku tak zanedlouho nebude mít v takové míře, jak by bylo potřeba,“ vysvětluje Ladislav Chlupáč. Podle něj je úkolem politika řešit věci včas a uvažovat nikoliv v horizontu jednoho nebo dvou let, ale dívat se i směrem do budoucna právě proto, aby litoměřická nemocnice nedopadla jako v Rumburku.

Jak zaznělo, řada pracovníků nemocnice vnímá případný převod pod Krajskou zdravotní pozitivně. „Je třeba zklidnit rozjitřené emoce, jen tak může nemocnice nadále dobře fungovat,“ vyzval ministr Vojtěch.

O případném referendu, které by mělo rozhodnout, zda litoměřickou nemocnici předat veřejnoprávnímu subjektu, jakým Krajská zdravotní je, budou jednat zastupitelé na svém zářijovém jednání. Petici za vypsání referenda podepsalo několik tisíc občanů. „Pokud chceme referendum, tak je nutné uspořádat ho co nejdříve, protože současná nejistota nemocnici poškozuje,“ dodal starosta Chlupáč.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu