Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ministr Baxa
Ministr kultury Baxa navštívil Litoměřice

Ministr kultury Baxa navštívil Litoměřice

Objekt staré radnice, nyní sídlo Oblastního muzea Litoměřice, má být prohlášen národní kulturní památkou. Informoval o tom včera vedení města Litoměřice jako vlastníka objektu ministr kultury Martin Baxa. Učinil tak v rámci návštěvy města Litoměřice, v jejímž úvodu si prohlédl výsledek před několika týdny ukončené stavebně náročné rekonstrukce staré radnice.

„Je to nádhera. Návrh prohlásit tento objekt za národní kulturní památku je na místě,“ prohlásil ministr, kterého ředitel Oblastního muzea Litoměřice Tomáš Wiesner informoval, že nyní probíhají přípravy směřující k vybudování moderní expozice.

Ministrovy kroky v doprovodu poslance Parlamentu ČR Karla Krejzy, senátora Ladislava Chlupáče, starosty Radka Löwyho, místostarosty Jiřího Adámka a historika a zastupitele Filipa Hrbka dále vedly do objektu bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS), ze které má být vybudováno regionální kulturně kreativní centrum, jež nově bude sídlem i základní umělecké školy. „Tento projekt nabízí skutečně smysluplné využití pro tak krásnou budovu a musím město pochválit, protože je naprosto perfektně připraven,“ odůvodnil, proč jej Ministerstvo kultury významně podpořilo dotací ve výši 107 milionů korun.

„Právě bylo ukončeno výběrové řízení na zhotovitel stavby. Nejnižší nabídku podala firma HARTEX CZ, s.r.o. kdy předpokládaná hodnota zakázky činila 118 milionů korun a vystoutěženo bylo 106 milionů kč (bez DPH),,“ informovala ministra vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Práce mají být zahájeny již na podzim. Především půjde o zásadní rekonstrukci interiéru, vyvolanou změnou využití objektu. Stavební úpravy na fasádě budovy a střešní krytině budou pouze lokální, provedené v nezbytně nutném rozsahu. V plánu je zateplení střechy, výměna oken, stavba výtahu a požárního schodiště. Pokud vše půjde bez komplikací, bude stavba dokončena v dubnu 2025.

Ministrova návštěva Litoměřic končila v hradu, které město před jedenácti lety zachránilo tím, že zchátralou památku ve snaze maximálně zachovat jeho historickou hodnotu zrekonstruovalo a vybudovalo z něj kulturní a konferenční centrum.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu