Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ministerstvo označilo litoměřický úřad za nejpřívětivější v republice

privetivyuradmpObrovského úspěchu dosáhl Městský úřad v Litoměřicích z hlediska hodnocení kvality veřejné správy, a to jak v krajském, tak celorepublikovém měřítku. Nejprve obhájil první místo v soutěži „Přívětivý úřad Ústeckého kraje 2019“, když za sebou nechal magistrátní úřady měst Děčín a Most. Následně zvítězil i v rámci České republiky, následovaný Magistrátem města Liberec a Městským úřadem ve Žďáru nad Sázavou. Ocenění převzal v předvečer konference Moderní veřejná správa v Olomouci tajemník litoměřického městského úřadu Milan Čigáš. Celkem se do soutěže přihlásilo 146 obcí III. typu (a městských částí hl. m. Prahy), tedy 64 % ze všech obcí III. typu.

 

V soutěži Ministerstvo vnitra při udělování titulu „Přívětivý úřad“ hodnotí poskytování nadstandardních služeb nebo běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Města jsou posuzována podle 51 kritérií hodnotících dostupnost, transparentnost a komunikaci úřadu, možnost participace občanů a další aktivity. V rámci soutěže ministerstvo každoročně vydává brožuru s příklady dobré praxe. Litoměřice se letos pyšní hned dvěma zveřejněnými příklady. Prvním je přívětivé informování o sociálních službách pomocí mobilní aplikace Komplan. Druhou je udržitelné a zdravé město, kde jde úřad příkladem. Zde MV ocenilo mimo jiné například přechod z běžných služebních vozů na elektromobily a zakoupení elektrokol pro pracovníky úřadu, podporování přechodu z igelitových na látkové tašky či omezení používání plastových výrobků jak na akcích pořádaných městem, tak i na samotném úřadu.

„Za poslední období jsme ušli velkou cestu. Společně zavádíme řadu opatření, která usnadňují život občanům. Vážím si práce všech kolegů vedených panem tajemníkem Čigášem a z ocenění mám velkou radost,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč. Město však má v plánu i nadále překonávat pomyslné překážky. „Velkou výzvou je spuštění tzv. mobilního úřadu, který by rozšířil naše služby do měst Štětí a Úštěk. Dalším plánem může být realizace detašovaného pracoviště matriky v nemocnici, a to po vzoru pracoviště CzechPointu zaměřené na novopečené rodiče, a ulehčit jim tak první okamžiky po narození miminka. A opravdu velkou výzvou je bezbariérovost budov na Mírovém náměstí a webu města,“ nastínil další plány úřadu Milan Čigáš.

V uplynulých letech Litoměřice v rámci soutěže MV zaujaly například dobrovolnickými aktivitami, interaktivní výroční zprávou dostupnou na webových stránkách města, pořádáním prorodinných aktivit, bezplatnou právní poradnou, rozklikávacím rozpočtem, službou online tlumočníka pro neslyšící s názvem „Tichá linka“, nebo novými mobilními aplikacemi.

 

Na fotografii tajemník MěÚ Litoměřice Milan Čigáš (čtvrtý zleva) při převzetí ocenění

Zdroj foto www.mvcr.cz

thumbnail privetivy urad 2


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu