Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prirucky ministerstev

Ministerstva dávají Litoměřice jako příklad dobré praxe v řadě oblastí

Krizové potravinové balíčky pro osamělé seniory, podpora místních živnostníků i rodičů samoživitelů, nový vizuál města či vyšší dostupnost služeb úřadu jsou příklady dobré praxe města Litoměřice, které uvedla Ministerstvo vnitra a Ministerstvo pro místní rozvoj ve svých odborných příručkách vydaných v letošním roce.

„Těší mě, že v odborných příručkách ministerstev vyzdvihujících příklady dobré praxe je město Litoměřice citováno a zmiňováno v tak hojné míře,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Každým rokem se město Litoměřice zúčastňuje motivační soutěže o „Přívětivý úřad“ roku. Ministerstvo vnitra pak z nejlépe hodnocených aktivit úřadů vydává odbornou příručku, kde seznamuje veřejnost s příklady dobré praxe z jednotlivých lokalit. Litoměřice jsou v roce 2020 uvedeny jako příklad dobré praxe v souvislosti se zavedením detašovaného pracoviště matriky v městské nemocnici i služby Czech POINTu, stejně tak i se změnou grafického vizuálu města.

V rámci publikace Úřad 21. století – vize a současné trendy se odborná veřejnost dočte, jak litoměřický úřad pečuje o své zaměstnance. V rozhovoru tajemník úřadu Milan Čigáš uvádí: „Za svůj život jsem si ověřil, že jiné bohatství nikdy mít nebudu, než je setkání s druhým člověkem. Mojí úlohou je starat se o lidi. Kontinuálně zlepšujeme pracovní prostředí a naším hlavním zaměřením jsou aktivity, které zajistí našim zaměstnancům kvalitní život i mimo práci. Chceme taktéž vytvářet takové pracovní prostředí, které produkuje aktivní, loajální, motivované a odborné zaměstnance.“

Po uvolnění mimořádných opatření ministerstvo pro místní rozvoj vydalo COVID-19 Sborník dobré praxe z regionů a měst, který popisuje podpůrné aktivity jednotlivých lokalit. V období epidemie město Litoměřice pomáhalo jak občanům z řad nejohroženějších skupin, tak i místním živnostníkům. Ve spolupráci s Diecézní charitou Litoměřice městský úřad zaktivizoval i Dobrovolnické centrum, které se zapojilo do pomoci potřebným. Několik stovek dobrovolníků pomáhalo s roznosem krizových potravinových balíčků, nákupem léků a donáškou místním obyvatelům.  Krizovou komunikaci pro starosty a starostky spádových obcí zajištovala kancelář starosty a tajemníka městského úřadu. Každý den obdrželi aktuální přehled o přijatých vládních opatřeních ve dvou variantách. V jedné bylo vidět, co bylo zrušeno (Varianta I). Druhá varianta (Varianta II) ukazovala to, co v daném okamžiku bylo v platnosti. Přehledy byly doplněny o aktuální informace z městského úřadu jako otevírací doby, kontaktní telefony, aktuální agendy, pomoc dobrovolníků a krátkou myšlenku.

Město Litoměřice bylo v roce 2019 vyhlášeno nejpřívětivějším úřadem České republiky a od roku 2017 obhajuje první místo i v Ústeckém kraji.  


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu