Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Peníze bankovky

Milostivé léto opět pomůže řešit některé dluhy, letos i vůči městu

Už potřetí budou mít dlužníci možnost zbavit se svých peněžních závazků za výhodnějších podmínek. Takzvané Milostivé léto se letos koná v termínu od 1. července do 30. listopadu a vztahuje se na dluhy vůči státu, jež vznikly nejpozději k 30. září 2022 na poplatcích, daních a na sociálním pojištění.

K Milostivému létu se tentokrát mohou připojit také obce nebo kraje. Město Litoměřice této možnosti využilo, zapojení schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.

Jak uvedla vedoucí Kanceláře starosty a tajemníka Městského úřadu v Litoměřicích Martina Skoková, oddlužovací akce se v rámci města vztahuje na místní poplatky či na odvody za porušení rozpočtové kázně.

„Jedná se například o poplatek za svoz komunálního odpadu, u kterého město eviduje nejvíce dlužníků, nebo o poplatek za psa,“ přiblížila Martina Skoková s tím, že celková výše pohledávek města je v současné době přibližně 28 milionů korun. V této částce jsou však zahrnuty i pokuty za přestupky v dopravě v rámci celé působnosti obce s rozšířenou působností (ORP). 

Letošní Milostivé léto se v rámci dluhů vůči státu konkrétně vztahuje na sociální pojištění a příspěvky na státní politiku zaměstnanosti, daňové nedoplatky, které vymáhají finanční úřady, celní úřady a ministerstvo financí a dluhy vůči soudům a Vězeňské správě ČR.

A co přesně je možné v rámci Milostivého léta odpustit? Jedná se o takzvaná příslušenství, která se skládají z úroku z prodlení nebo jeho obdoby podle jiného zákona, úroku z posečkané částky, penále, pokuty za opožděné placení daně a nákladů řízení včetně exekučních nákladů. Podmínkou odpuštění je zaplacení původního dluhu v zákonné lhůtě. Požádat o odpuštění příslušenství bude možné od 1. července   do 30. listopadu.

U finanční a celní správy, ministerstva financí, soudů a vězeňské služby pak jednorázově zaniknou nedoplatky na dani nedosahující 200 korun, v případě daně z nemovitých věcí nedosahující 30 korun. Pokud má dlužník více malých nedoplatků, nesmí jejich součet překročit jeden tisíc korun.

V případě místních poplatků automaticky zaniknou také bagatelní nedoplatky do 200 korun. U nedoplatků nad pět tisíc korun bude možné žádat o splacení ve dvanácti splátkách.

Více informací a podrobné podmínky, včetně vzorů žádostí o odpuštění, naleznete na webových stránkách https://www.exekuceinfo.cz/novinky/milostive-leto a https://milostiveleto.cz/

Ilustrační foto: pixabay.com


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu