Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Městský úřad zvažuje instalování prvních mlžných stožárů

mestolitmp

Novinka v podobě mlžného stožáru by mohla v příštím roce být realizována ve frekventované litoměřické ulici Na Valech. Vybudování zařízení s cílem snížit prašnost a teplotu ulice během parných letních měsíců zvažuje komise životního prostředí pracující jako poradní orgán rady města.

Jde o jedinečné zařízení, které jiné město v České republice nemá. Existují například v prašných výrobních halách. „Komise prověřuje funkčnost a hledá dodavatele,“ uvedl Pavel Gryndler, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Litoměřice.

Mlžný stožár se třemi rameny o třech tryskách by měl být umístěn na hodinách vedle autobusové zastávky v ulici Na Valech, která je jednou z páteřních komunikací města a je dle měření i rozptylové studie nejvíce znečištěná lokalita v Litoměřicích. Funguje na principu jemného rozptylování kapiček vody ve vzduchu za pomoci vysokotlakých čerpadel a jemných trysek. Takto jemné kapičky obalují, zvětšují a strhávají prachové částice, čímž dochází k jejich sedimentaci. Zároveň vypařováním vody dochází k ochlazování vzduchu. K provozu je nutný přívod pitné vody a elektřina na pohon vysokotlakých čerpadel.

Pokud se mlžný stožár osvědčí, mohlo by dojít k instalaci i na dalších místech ve městě, např. v další části ulice Na Valech, v Českolipské, Masarykově ulici, případně v severní části Mírového náměstí. V případě realizace na hodinách v ulici Na Valech bude projekt financován z dotace od Správy úložišť radioaktivního odpadu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu