Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Městský úřad spustil tlumočnickou linku pro neslyšící

sl1mpMěstský úřad v Litoměřicích pokračuje ve zkvalitňování služeb. Dnešním dnem spustil tzv. Tichou linku, která pomáhá neslyšícím v komunikaci při vyřizování úředních záležitostí. Služba, kterou zavedlo Ministerstvo práce a sociálních věcí, je pro klienty i úřady zdarma. Záleží na městech a obcích, zda se k projektu připojí.

Jak Tichá linka funguje? Klient je přímo na úřadě prostřednictvím počítače dálkově spojen s osobou ovládající znakovou řeč, která následně úředníkovi přetlumočí požadavek, s nímž neslyšící člověk přichází. Což dnes přímo na místě předvedl sluchově handicapovaný student Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Michal Procházka, který obdobnou službu vítá. „Využívám ji každý den, protože jako neslyšící nemůžu telefonovat. Pomocí linky volám doktorům, do banky nebo řeším krizové situace,“ sdělil Michal.

Jak upozornila vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice Renáta Jurková, ideální je se předem objednat. Není to však nutností. Službu přitom mohou využít nejen lidé při vyřizování úředních záležitostí, ale i neslyšící turisté při návštěvě infocentra. Na její existenci upozorňují samolepky na dveřích úřadu.

Litoměřický městský úřad na Mírovém náměstí nemůže být s ohledem na svou historickou hodnotu plně bezbariérový. V uplynulé době však učinil řadu kroků usnadňujících život lidem s handicapem. „Plně bezbariérové jsou budovy úřadu v Pekařské a Topolčianské ulici. V listopadu loňského roku k nim přibyla i nová kancelář přímo přístupná z náměstí. Dále jsme nechali vyrobit tzv. euroklíče, které handicapovaným lidem zpřístupní veřejné toalety i mimo jejich provozní dobu. Další novinkou budou titulky pro neslyšící v reportážích vysílaných regionální televizí,“ informoval tajemník úřadu Milan Čigáš, který sám bojuje s tělesným handicapem.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu