Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Městský úřad Litoměřice patří mezi přívětivé úřady

ocempMěstský úřad v Litoměřicích získal od Ministerstva vnitra (MV) cenu v soutěži „Přívětivý úřad 2016“. Ocenění v kategorii Ústeckého kraje převzal v Benešově z rukou náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jany Vildumetzové starosta Ladislav Chlupáč a tajemník městského úřadu Milan Čigáš. Litoměřice skončily třetí za Chomutovem a Mostem.

MěÚ Litoměřice zároveň byl zařazen do příručky dobrých praxí, kterou MV vydalo. Jako inspirace pro další obce je zde prezentována sekce „Potřebuji si vyřídit“ umístěná na webových stránkách města. Tu pracovníci litoměřického úřadu vytvořili na bázi svých zkušeností jako přehledný nástroj pro orientaci občanů na úřadu. Prostřednictvím sekce jsou obyvatelé srozumitelně navigování jak postupovat při vyřizování úředních záležitostí, na koho se obrátit, jaké podklady si přinést, s jak vysokým poplatkem počítat apod.

„Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo 190 obcí s rozšířenou působností, což je téměř 84 procent všech obcí s rozšířenou působností v České republice (včetně městských částí hl. m. Prahy). Přívětivost a otevřenost se testovala pomocí dotazníkového šetření, kterýobsahoval na 40 otázek rozdělených do tří kategorií: přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Po ověření získaných dat se stanovili vítězové jednotlivých krajů,“ uvedla ředitelka tiskového odboru MV Lucie Nováková.

Pro město Litoměřice však nejde o ocenění jediné. V soutěži „Osobnost eGovernmentu“, letos prvně vyhlášené magazínem Egovernment, uspěl tajemník městského úřadu Milan Čigáš jako osobnost, která nese zásluhu na rozvoji a popularizaci elektronizace veřejné správy. Tajemník Čigáš převzal v secesních prostorách náchodského divadla cenu za druhé místo v kategorii měst a městských částí, přičemž opět byla vyzdvižena a ceněna webové sekce litoměřického úřadu Potřebuji si vyřídit. Zároveň hodnotitelé ocenili, že tajemník hned po svém nástupu do funkce nastavil otevřenou komunikaci jak s kolegy, tak s veřejností.

Ocenění z rukou náměstkyně ministra vnitra převzal za Litoměřice starosta Ladislav Chlupáč a tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

ocevp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu