Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Městský strážník nebyl lhostejný. Pomohl dopadnout pachatele

mp litomerice 1 2 lnd thumbPříjemného docenění práce městského strážníka se dostalo Petru Barvovi. Ten dopomohl odhalit viníka, který v únoru 2017 poškodil svou nezpůsobilou jízdou dvě zaparkovaná vozidla. Strážník v době osobního volna přišel na stopu pachatele a logickou úvahou pomohl sebrat důkazy pro jeho dopadení. Poškozený Pavel Zuna z Křešic tak bude díky reakci Petra Barvy odškodněn. Strážníkovi za toto oficiálně poděkoval.

„Řidič zaparkoval své poškozené vozidlo VW Touran v ulici Liškova, kde jej následující den při kontrole svého úseku strážník Petr Barva objevil a vyfotografoval. Během osobního volna pak na sociální síti zjistil, že vozidlo tohoto popisu hledá poškozený Pavel Zuna. Kontaktoval jej a fotografie předal na Policii ČR jako důkaz,“ vysvětlil velitel městské policie Ivan Králik.

„Jak už to bývá, odhalení viníka, který nehodu způsobil, byl běh na dlouhou trať (únor - říjen 2017). Ale díky okamžité reakci a fotkám pořízeným strážníkem mohu konstatovat, že náklady na opravu nebudou hrazeny z mého rozpočtu, za což strážníku Petru Barvovi patří velký dík. Spravedlnost zvítězila,“ uvedl Pavel Zuna ve svém dopise.

Velitel Městské policie Litoměřice Ivan Králik poděkování strážníku předal a uvědomil o něm také starostu Ladislava Chlupáče spolu s tajemníkem Milanem Čigášem. „Někomu se to může zdát málo, ale strážníky vždy potěší nějaká pozitivní reakce na jejich pomoc veřejnosti. Vždyť našim cílem je především zajištění klidného života všem lidem v našem městě,“ dodal velitel Ivan Králik.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu