Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

městská policie

Městský kamerový systém má již 35 bodů, není ale všemocný

Městský kamerový systém provozovaný městskou policií funguje v Litoměřicích od roku 2000. Postupně je zkvalitňován a rozvíjen. Při řadě událostí významně pomohl k vyřešení krizových situací, na druhou stranu je ale potřeba přiznat, že není všemocný. Například pachatele, který na počátku prosince vylovil zhruba desítku ryb z jezírka v parku Václava Havla, nezachytil.

Systém zahrnuje celkem 35 kamerových bodů rozmístěných po území celého města. Součástí jsou i tři mobilní kamerové sety vždy umístěné v aktuálně problémových lokalitách. Mobilní kamery je tedy možno přesouvat dle potřeby. Jejich pořizovací cena činí zhruba 250 tisíc korun. Tato částka se odvíjí od nutnosti napojení na kamerovou soustavu se záznamem.

Kamery sledují inkriminovaná místa a dění na obrazovkách monitoruje vždy jeden dispečer v rámci dvanáctihodinové směny. Body nejsou umístěné pouze v centru města, ale například také na parkovišti pod Bílou strání, v bývalých kasárnách Pod Radobýlem apod.

„Kamerový systém nám vypomáhá v každodenním životě, byť se jedná o drobnosti. Z těch větších případů bych zmínil například snížení krádeží automobilů a další vandalismus v ulici Alfonse Muchy, který zde před rokem 2000 probíhal v opravdu velké míře. Strážníci také prostřednictvím kamerového systému odhalili při činu pachatele, který posprejoval svodidla na mostě Generála Chábery. Zejména během letních měsíců řeší pravidelně strážníci případy tzv. „hospodských rvaček“, ke kterým vyjíždí na základě podnětu z kamerového systému. Evidujeme také situace, kdy osobní či nákladní automobil srazil či dokonce usmrtil chodce či cyklistu. Na základě záznamů z kamerového systému jsme nejednou ve spolupráci s Policií ČR odhalili, že vina nebyla na straně řidiče. V mnoha případech je kamerový systém nenahraditelný,“ uvádí velitel městské policie Ivan Králik.

Kamerový systém také není všemocný. Zachytí děj, kam se objektiv v daný okamžik dívá. Sedm dní je záznam ve smyčce archivován. „Problémem při viditelnosti na kamerách je mnohdy mlha, déšť, šero nebo například pouliční osvětlení svítící do kamery. V parcích a v místech vzrostlé vegetace je zejména v jarních a letních měsících snížená viditelnost právě kvůli rostlinstvu. Zásadní roli hraje denní doba a povětrnostní vlivy,“ dodává Ivan Králik.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu