Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Městská nemocnice se od 1. října změní v akciovou společnost

nemocniceWMěstská nemocnice v Litoměřicích, příspěvková organizace města, se s účinností od 1. října letošního roku mění v akciovou společnost Nemocnice Litoměřice. Poslední návazné kroky legislativního charakteru vedoucí k úspěšnému převodu schválili minulý čtvrtek litoměřičtí zastupitelé. Jediným vlastníkem nemocnice i nadále zůstane město.

 

Tato významná změna je důležitým a zároveň logickým krokem pro získání dalšího potenciálu k potřebnému růstu a nutnému vyrovnání podmínek tlaku vnějšího prostředí okolních zdravotnických zařízení. „V žádném případě tato změna neznamená privatizaci či prodej majetku. Nemocnice se neprodává, nemocnice se neprivatizuje. Nová akciová společnost je ve stoprocentním vlastnictví města, které se tak stává jediným akcionářem. Nemocnice je připravena poskytovat zdravotní služby ve stejném rozsahu a struktuře, jak tomu bylo dosud v případě příspěvkové organizace. Naši pacienti se nemusí obávat žádných negativních změn,“ ujistil předseda správní rady nemocnice Radek Lončák.

Zakončena tak byla první fáze spočívající v převodu všech činností nemocnice z příspěvkové organizace na akciovou společnost. Jak již bylo několikrát diskutováno na předcházejících zastupitelstvech, v následujících měsících zastupitelé zahájí debatu o fázi druhé, jež se dotkne nalezení vhodného strategického partnera. Jeho jméno vzejde z výběrového řízení, jehož termín vyhlášení dosud nebyl stanoven. O potenciálních zájemcích se již nyní spekuluje v tisku. „Zástupcům radnice však oficiálně zájem dosud nikdo z nich neprojevil,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč. V té souvislosti nezasvěcenými osobami často zmiňovaný prodej nemocnice podle něj nepřichází v úvahu, pouze vhodná forma pronájmu služeb. A radnice je připravena trvat na zachování současného rozsahu zdravotnických služeb a jejich dalším zkvalitňování. „To bude naší prioritou,“ ujistil starosta.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu