Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tábor pro sociálně znevýhodněné děti

Město zorganizovalo tábor pro děti ze znevýhodněného prostředí 

Týden v přírodě plný zážitků a zábavy si v těchto dnech užívají v Horní Vysoké na Litoměřicku děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Tábor v turistické a chatové osadě Zdravotník nedaleko Úštěku pro děti připravili pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) spadající pod Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích. Veškeré náklady hradilo město.

„Litoměřice jako jedno z mála měst v České republice pořádá tento typ letního táboru pro děti z rodin, které spolupracují s naším odborem a jejichž rodiče z různých důvodů nemohou svým ratolestem letní radovánky dopřát,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč, který nezapřel bývalého pedagoga a prázdninový pobyt dětem včera odpoledne zpříjemnil hrou na kytaru. Následovalo Sváťovo dividlo.

„Letního pobytu v Horní Vysoké se účastní celkem 20 dětí od 6 do 12 let,“ informovala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková. Tým složený z pracovnic OSPOD a správního odboru pro ně připravil bohatý program na téma Harry Potter. Děti si tak vyrobily například kouzelnické hůlky, trička, vlajky nebo si užily hru spojenou s hledáním pokladu.

Během tohoto týdne je čeká ještě mimo jiné výlet na farmu v Jelči nebo koupání v úštěckém Jezeře Chmelař. Nechybí táboráky, výlety do okolí, například návštěva Adélčina dvorečku. „Budeme tu mít také ukázky sebeobrany Krav Maga, prohlídku hasičského auta nebo besedu s z oblasti ochrany přírody a ekologie,“ doplnila sociální pracovnice Iveta Kopecká.

Foto: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu