Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město znovu podpoří vzdělávání seniorů na základní umělecké škole

akadiiimpAkademie umění III. věku Základní umělecké školy Litoměřice bude dělat seniorům radost i nadále. Zastupitelé včera schválili poskytnutí individuální dotace ve výši 150 tisíc, která bude využita na další podporu uměleckého vzdělávání seniorů na ZUŠ. Dotaci financuje ze svého rozpočtu Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Studenti programu se rádi a pravidelně zapojují do akcí a koncertů pořádaných ZUŠ. Tři desítky seniorů mají možnost navštěvovat obory jako hru na klavír, varhany, housle, violu, violoncello, flétnu, klarinet, bicí, kytaru, akordeon či zpěv a literárně-dramatický obor. Výuka probíhá od 1. října v dopoledních hodinách. „Studium mě velmi baví. Na každou hodinu se těším. Probudilo ve mně radost do života,“ podělila se o své pocity studentka Emílie Tůmová, která se pod vedením ředitelky ZUŠ Dominiky Valeškové učí zpěvu.

Letní semestr prvního ročníku končí studentům v druhé polovině června. Dne 14. června od 19 hodin společně vystoupí na sále ZUŠ. Další semestr začíná v říjnu. V červnu bude zveřejněno, kolik nových studentů lze přijmout.

„Učitelé k výuce seniorů přistupují s pokorou a během výuky vznikají nové krásné vztahy. Akademie umění III. věku předčila v lidském rozměru má očekávání,“ zhodnotila s úsměvem oblíbený program ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu