Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město získalo dotaci na druhou etapu regenerace sídliště Pokratice

Město Litoměřice v těchto dnech uspělo se svou žádostí o dotaci na druhou etapu regenerace sídliště Pokratice. Od Ministerstva pro místní rozvoj ČR získá čtyři miliony korun, další dva miliony přidá ze svého. Druhá etapa tak bude realizována ve druhé polovině letošního roku. Již v tuto chvíli však chce vedení radnice znát názory obyvatel sídliště, jak si představují úpravy míst zahrnutých do etapy třetí. „Ve středu 20. dubna proto zveme obyvatele sídliště na jeho prohlídku v doprovodu architekta. Sraz je v 16 hodin před minimarketem u „Krebsu“. Přijďte říct, co se vám zde nelíbí a naopak co navrhujete zachovat,“ vyzývá veřejnost ke spolupráci místostarosta Václav Červín.

Regenerace sídliště je rozplánována do několika etap. První byla ukončena na jaře letošního roku. Týkala se především okolí Pokratického potoka a pěší trasy za objekty ulice Alfonse Muchy. Vybudováno bylo odpočinkové místo s herními prvky, osazen nový mobiliář, došlo k úpravám stávající komunikace, rekonstrukci chodníků a výsadbě nové zeleně. Stavebně nejnáročnější byla oprava lávky u teplovodu.

Druhá etapa se tentokráte dotkne okolí domů Pokratická 50, 52, 54, 56 a U Kapličky 6, 7, 8, 9. „Zahrnuje úpravy stávajících povrchů a budování nových pěších tras, stavební úpravy vedoucí ke zvýšení bezpečnosti chodců, včetně bezbariérového řešení, dále revize a doplnění nového osvětlení, například u přechodů a přechodových míst, obnovu zeleně, řeší sběr komunálního a separovaného odpadu, osazení mobiliáře a podobně,“ informovala Dana Svobodová z odboru územního rozvoje městského úřadu. V projektu jsou zohledněny i názory a požadavky, které vzešly z ankety mezi obyvateli této lokality, uskutečněné na přelomu listopadu a prosince. Svůj názor následně ústně vyjádřily i zhruba dvě desítky lidí, kteří se 30. listopadu setkali s architektem a zástupci města při procházce dotčeným územím.

Regenerace pokratického sídliště má celkem šest etap. Třetí etapa plánovaná pro rok 2017 má řešit prostory v okolí panelových domů v ulicích Kubínova, U Kapličky, Na Výsluní. Změny se dotknou nejen parkování, ale také tamních hřišť. Počítá se také s úpravou cest a doplněním zeleně a mobiliáře. V dalších etapách pak dojde k regeneraci Ladovy ulice a ulic Alfonse Muchy a Janáčkova.
„Pokud bude město Litoměřice i nadále úspěšné v čerpání žádostí o dotaci na regeneraci panelového sídliště Pokratice jako dosud, skončit může v roce 2020,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu