Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pomocne

Město zahájí opravu havarijního stavu ulice Marie Pomocné

V následujících dnech bude v Litoměřicích zahájena oprava havarijního stavu ulice Marie Pomocné, kde propady ve vozovce zhoršují plynulost provozu i komfort lidí cestujících autobusovou dopravou. Radní tento týden vybrali dodavatele stavby.

„Stavba je s ohledem na finanční možnosti města rozdělena na dvě etapy. Plánována je tak, aby provoz přilehlého autobusového nádraží zůstal zachován,“ informovala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Odstranění havarijního stavu ulice Marie Pomocná bude s ohledem na nestabilitu podloží s pozůstatky staré zástavby stavebně složité. Vyžádá si speciální zakládání s cílem zamezit do budoucna dalším propadům povrchu silnice.

První etapa realizovaná ještě v letošním roce se týká úseku od Mezibraní a pásu vedoucího kolem autobusového nádraží. Komunikaci uprostřed rozdělí a zkrášlí ostrůvek se zelení. Silnice bude mít asfaltobetonový povrch. Dlažební kostky město prozatím uskladní a v budoucnu využije pro rekonstrukci Dlouhé ulice, která je vynucena obnovou inženýrských sítí v této lokalitě.

Technický stav vozovky je terčem kritiky obyvatel již delší dobu. Zdánlivá nečinnost však měla své důvody. „Stále jsme totiž jednali s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR o realizaci přeložky silnice I/15, která by vyvedla dopravu z Tyršova mostu právě ulicí Marie Pomocné s cílem ulevit dopravou přetížené Kocandě, zejména ulici Českolipská. Bohužel po třech letech intenzivních jednání ŘSD definitivně potvrdilo, že od záměru ustupuje. Proto můžeme okamžitě zahájit stavební práce vedoucí k odstranění havarijního stavu ulice Marie Pomocné,“ odůvodnil časovou prodlevu radní Filip Hrbek zodpovědný za územní plánování.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu