Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

zapis

Město vyhlásilo termíny zápisů do prvních tříd

Město Litoměřice stanovilo termíny zápisů do prvních tříd základních škol. Uskuteční se 20. a 21. dubna. V šesti školách zřizovaných městem bude otevřeno dvanáct prvních tříd, další pak v soukromé ZŠ Lingua Universal. Ředitelé chystají Dny otevřených dveří. O způsobu organizace samotných zápisů rozhodne momentální epidemiologická situace.

Loni nastoupilo 297 prvňáčků. Letos jich má jít k zápisu 274, což je téměř stejný počet jako školáků opouštějících deváté třídy. Kolik jich nakonec v září do lavic prvně skutečně usedne, v tuto chvíli nelze odhadnout. Každým rokem se toto číslo sníží o děti s odkladem povinné školní docházky (odhadem jde zhruba o 50 dětí). Počet je naopak navýšen dětmi z okolních obcí, jejichž číslo není dopředu známo.

V této chvíli nelze říci, jakou formou zápisy v dubnu proběhnou. Jejich podobu ovlivní aktuální epidemiologická situace. „Je možné, že základní školy přistoupí k podávání přihlášek bez účasti dětí, jak tomu bylo loni. Prosíme rodiče, aby sledovali webové stránky jednotlivých základních škol, kde najdou aktuální informace,“ informuje Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Například loni v dubnu rodiče budoucí školáky zapisovali k povinné školní docházce prostřednictvím datové schránky školy, nebo e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, případně zasláním originálu žádosti poštou. Někteří přišli žádost podat osobně bez účasti dítěte.

Usnadnit rozhodování ve výběru školy mohou Dny otevřených dveří, které se na jednotlivých základních školách uskuteční v různých termínech (podrobněji na  https://www.litomerice.cz/dokumenty-meu/11267-dny-otevrenych-dveri-na-zs-v-litomericich-a-v-zus-litomerice-v-roce-2021).

Míst v základních školách je v Litoměřicích dostatek. Žáci se mohou navíc těšit na kvalitnější zázemí. „Například Masarykova základní škola plánuje na konci dubna kolaudaci pěti nových moderních učeben nacházejících se v podkroví, Základní škola Havlíčkova dokončuje novou cvičnou školní kuchyňku, školní dílny a učebnu chemie a Základní škola Ladova připravuje pro žáky multimediální učebnu pro výuku jazyků a informatiky. Novinky chystají i další školy,“ uvedla Andrea Křížová.

Foto: Ilustrační, Město Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu